محتوای آزمون sat

محتوای آزمون sat

 

آزمون sat در حالت کلی شامل سه بخش درک مطلب reading و نگارش writing و ریاضیات math میباشد تعداد سوالات اس ای تی 154 میباشد.

درک مطلب reading شامل 52 سوال میباشد که باید در 65 دقیقه پاسخ داده شود.
نگارش  writing شامل 44 سوال میباشد که باید در 35 دقیقه پاسخ داده شود.
ریاضیات Math شامل دو بخش میباشد که بخش اول شامل 20 سوال هست در زمان 25 دقیقه ای بدون ماشین حساب میباشد و بخش دوم 38 سوال در 55 دقیقه با ماشین حساب میباشد.مدت زمان برای بخش ریاضی 80 دقیقه می باشد.

بعد از بخش درک مطلب 10 دقیقه استراحت و بعد از بخش ریاضیات یک 5 دقیقه و دو هم 5 دقیقه به دانشجو استراحت داده میشود.

در بخش ریاضیات جبر (شامل معادلات و دستگاه های جبری)، مسائل و آنالیز داده ها (شامل مباحث آماری) و ریاضیات پیشرفته (شامل اعداد مختلط) هندسه و مثلثات که بیشترین کاربرد را در زمینه های دانشگاهی و کاری دارند مورد تاکید قرار رفته شده است.
در قسمت زبان انگلیسی نیز مهارت های درک مطلب و نوشتار مورد ارزیابی قرار می گیرند.در بخش درک مطلب با رویکرد ارزیابی شواهد و قراین مسائل مختلف، طراحان آزمون به دنبال هستند. در دسته ی دیگر سوالات این بخش، طراحان به دنبال سنجش توان داوطلب در دریافت مفهوم لغات یا عبارات نا آشنایی است که در متن استفاده شده و چگونگی تاثیر این عبارات در ساختن مفهوم کلی متن هستند. دیگر دسته ی سوالات این بخش مربوط به بررسی های مطالعات مبتنی بر علوم مختلف و تاریخ است. طراحان بدنبال سنجش توان داوطلب در بررسی فرض های موجود، چگونگی ارائه و دریافت داده ها و در نظر گرفتن پیچیدگی های موجود هستند.در بخش مهارت زبانی و نوشتاری، داوطلبین باید متون داده شده را خوانده و با توجه به ساختار موجود، اشتباهات ساختاری را پیدا کرده و آنها را تصحیح نمایند.

سقف نمره در اس ای تی 1600 میباشد آزمون اس ای تی نمره منفی ندارد.sat سوال تشریحی ندارد ولی برای جوابدهی به سوالات ریاضی باید راه حلهای رسیدن به جواب در چک نویس ارایه شده باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *