دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ
دانشگاه کوچ (Koç) یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه با رنکینگ خوب است که در سال 1993 تأسیس گردیده و در شهر استانبول واقع شده است.
دانشگاه کوچ یکی از شناخته شده ترین و معتبرترین دانشگاه های ترکیه است که نقش بسزایی در ترویج علم و دانش و افزایش تولیدات داخلی در این کشور ایفا نموده است. این دانشگاه همچنین به سبب اعتبار بالا و رنکینگ خوب، سالانه دانش آموزان بسیاری را از بهترین دبیرستان های ترکیه چون : دبیرستان کوچ، دبیرستان استانبول، آکادمی آمریکایی اسکودر و … به خود جذب می کند.
دانشگاه کوچ دارای 62 ساختمان ، شامل : دانشکده ها، مراکز ورزشی، ساختمان های اداری، مراکز بهداشتی، آزمایشگاه ها و کتابخانه، مراکز علمی و تحقیقاتی می باشد.
دانشگاه Koç دارای 7 دانشکده است و 22 رشته در مقطع کارشناسی، 29 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 30 رشته در مقطع دکتری در این دانشگاه ارائه می شوند.
فهرست اسامی دانشکده های دانشگاه Koç
دانشکده مهندسی ( CE)
دانشکده پزشکی (SOM)
دانشکده پرستاری (SON)
دانشکده حقوق
دانشکده ارتباطات و علوم اجتماعی (CSSH)
دانشکده اقتصاد و علوم اداری (CASE)
دانشکده علوم (CS)
دانشگاه کوچ ، همچنین 3 مدرسه به نام های مدرسه آموزش مشاغل، مدرسه علوم و مهندسی و مدرسه ارتباطات و علوم اجتماعی و نیز 1 انستیتو علوم بهداشتی دارد.
زبان آموزش در دانشگاه Koç به غیر از رشته های پرستاری و حقوق، انگلیسی می باشد و به همین دلیل تسلط به زبان انگلیسی برای دانشجویان مایل به تحصیل در این دانشگاه ضروری است.
آموزش های خلاق دانشگاه Koç
سیاست های آموزشی دانشگاه Koç بر مبنای روشهای آموزشی خلاق، پویا و دانشجو محور قرار دارد. به نحوی که دانشجویان فقط متکی به آموزش های کلاس درس نبوده و علاوه بر امکان تعامل دائم با اساتید و بهره گیری از راهنمایی های آنان، خود به تحقیق و پژوهش در زمینه های مختلف پرداخته و به این طریق سطح علمی خود را بالا می برند.
نسبت تعداد کادر اساتید به دانشجویان در این دانشگاه 1 به 10 است که مطابق با استانداردهای سیستم آموزشی است.
دانشگاه Koç ، دارای دستاوردهای بین المللی بسیاری در زمینه های مختلف علمی و پژوهشی بوده، از پروژه های علمی و تحقیقاتی دانشجویان خود حمایت کامل به عمل آورده و همچنین در سایه ساختار دانشگاهی و سیستم آموزشی قوی و به روز، رنکینگ خوب دانشگاه و ویژگیهای ممتاز دیگر آن، فارغ التحصیلان دانشگاه کوچ از لحاظ اشتغال نیز فرصت های بسیاری را پیش رو خواهند داشت و تمامی عوامل مذکور این دانشگاه را سایر از دانشگاه های جهان متمایز می سازد.
وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه Koç
از ابتدای تأسیس دانشگاه Koç تا به امروز 12000 نفر دانشجو در مقاطع مختلف که از ترکیه یا سایر کشورها بوده اند، از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.
یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه کوچ که دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان به این دانشگاه جذب می کند، در ارتباط با اشتغال می باشد. به نحوی که 81 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه Koç در فاصله ای کمتر از یکسال از فارغ التحصیلی قادر به یافتن شغل مناسب بوده و اغلب فارغ التحصیلان مقاطع ارشد و دکتری نیز در حین تحصیل یا در فاصله زمانی کمتر از 3 ماه از فارغ التحصیلی در دانشگاه های معتبر ترکیه یا سایر کشورها استخدام شده اند.
رنکینگ (رتبه) دانشگاه Koç
همانطور که در بخش های فوق نیز اشاره نمودیم دانشگاه کوچ، در رده بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه قرار دارد به نحوی که هم اکنون در لیست 10 دانشگاه برتر این کشور جای گرفته است.
دانشگاه Koç در سال 2017 نیز، در میان بهترین دانشگاه های تازه تأسیس شده رتبه 36 ام را به دست آورده و در سال 2018 ، در میان دانشگاه های تراز اول جهان رتبه ای بین 301 – 350 را کسب نموده است.
رشته های تحصیلی که در دانشگاه Koç ارائه می شوند :
در این دانشگاه رشته های مختلف با بهره گیری از جدیدترین و بهترین روش های آموزشی به دانشجویان ارائه می شوند. هرچند در میان تمام آنان تحصیل در رشته های علوم انسانی دانشگاه Koç از شهرت و محبوبیت خاصی در دنیا برخوردار است؛ چرا که در رشته های علوم انسانی تحقیق و پژوهش حرف اول را می زند، از طرفی بنا به سیستم آموزشی دانشجو محور دانشگاه کوچ، به دانشجویان این رشته ها فرصت، زمینه و تمامی امکانات لازم در جهت تحقیق و پژوهش داده شده و به همین دلیل رشته های علوم انسانی Koç پیشرفت بسیار زیادی داشته اند.
لیست برخی از رشته های تحصیلی دانشگاه کوچ به شرح ذیل می باشد :
پزشکی
رشته های مهندسی
ریاضیات
تاریخ
مدیریت بهره برداری
اقتصاد
روانشناسی
روابط بین الملل
جامعه شناسی
پرستاری و …
مزایای تحصیل در دانشگاه Koç
یک. تسلط کامل دانشجویان به زبان انگلیسی
از آنجاییکه در دانشگاه کوچ، اغلب رشته ها و مواد درسی به زبان انگلیسی تدریس و ارائه می شوند، تسلط به این زبان برای دانشجویان از ضروریات است. دانشگاه Koç در این مورد نیز تدابیر و خدمات خاصی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته به نحوی که دانشجو می تواند با شرکت در دوره ها و کلاس های مؤسسه زبان واقع در خود دانشگاه، زبان انگلیسی را بیاموزد و نیازی به مراجعه به مراکز و مؤسسه های آموزشی خارج از دانشگاه نخواهد بود.
دو. امکان حضور و فعالیت در عرصه بازار بین الملل
دانشگاه Koç همواره در تعامل دائم و تنگاتنگ با دانشگاه های تراز اول جهان می باشد. همین عامل زمینه و فرصت های لازم را برای دانشجویان فراهم نموده است تا بتوانند تحقیقات و پژوهش های علمی بسیاری را در سطح جهانی به انجام رسانده و عرضه کنند و به تناسب آن پس از فارغ التحصیلی از این دانشگاه نیز امکان حضور و فعالیت در سطح جهانی را داشته باشند.
سه. ساپورت دانشجویان در عرصه های مختلف
همانطور که قبلاً نیز عنوان نمودیم، سیاست های آموزشی دانشگاه Koç بر مبنای روش های آموزشی و یادگیری دانشجو محور و خلاقانه قرار گرفته اند. به همین دلیل دانشگاه کوچ، دانشجویان را در زمینه پروژه های علمی و تحقیقاتی از جهات مختلف ساپورت می کند.
همچنین یکی از مزایای دیگری که دانشگاه Koç برای دانشجویان در نظر گرفته است بورسیه می باشد. بهترین دانشجویان هر رشته ای صرف نظر از ملیت، دین، نژاد و مذهب قادر به استفاده از بورسیه دانشگاه کوچ که شامل تحصیل رایگان، غذا و مسکن رایگان، ساپورت مالی پروژه های علمی و تحقیقاتی دانشجو می باشد، خواهند بود.
همچنین دانشگاه Koç یک مرکز مشاوره روانشناسی را در خود دانشگاه جهت ارزیابی مداوم سلامت روانی دانشجویان در نظر گرفته است.
چهار. امکانات و خدمات رفاهی دانشگاه Koç
از آنجاییکه تمام پردیس های اصلی این دانشگاه بطور هماهنگ در سطح شهر استانبول پراکنده شده اند، دانشجویان می توانند به سهولت از تمامی امکانات و خدمات دانشگاه بهره ببرند.
پروسه و نحوه أخذ پذیرش در دانشگاه Koç
اگر مایل به تحصیل در این دانشگاه هستید، یکی از شروط اصلی شرکت در آزمون SAT یا آزمون های مشابه و کسب حداقل نمره قبولی است.
شرط دیگر ورود به دانشگاه Koç أخذ مدرک تافل یا آیلتس و یا گذراندن یک سال دوره فشرده زبان انگلیسی قبل از ورود به آن است. چرا که اغلب رشته های این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شوند و لذا تسلط به زبان انگلیسی برای دانشجویان الزامی است.
همچنین بایستی رزومه تحصیلی کامل خود را ترجمه و به همراه برخی مدارک دیگر به دانشگاه ارسال نمایید.
نکته مهم : اگر می خواهید بعنوان دانشجوی خارجی در دانشگاه های ترکیه تحصیل کنید، نباید تبعه این کشور باشید.
پناهجویان نیز می توانند در آزمون ورودی دانشگاه Koç شرکت نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *