دانشگاه هنرهای زیبا معمارسینان

دانشگاه هنرهای زیبای معمار سینان
دانشگاه هنرهای زیبای معمار سینان یکی از دانشگاه های خوب ترکیه است که در منطقه Fındıklı در اطراف شهر استانبول واقع شده است. در این دانشگاه رشته های هنری در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شوند. شایان ذکر است که دبیرستان هنرهای زیبای معمار سینان در آنکارا و استانبول جزو دانشگاه هنرهای زیبای معمار سینان یا از شعب آن نمی باشند.
تاریخچه تأسیس دانشگاه هنرهای زیبای معمار سینان
در 1 ژانویه سال 1882 ، عثمان حمدی بی ، نقاش ، مورخ ، باستان شناس و موزه دار خوشنام ترک ، مدرسه هنرهای زیبا (سانی نفیس مکتبی) را افتتاح نمود. این مدرسه در تاریخ 2 مارس 1883 آغاز به کار نمود و در آن زمان 8 مدرس و 20 دانش آموز داشت.
مدرسه هنرهای زیبا (سانی نفیس مکتبی) در سال 1914 به آکادمی هنرهای زیبا و سپس در سال 1969 به آکادمی هنرهای زیبای استانبول تغییر نام داد. در نهایت نیز در سال 2003 نام آن رسماً به دانشگاه هنرهای زیبای معمار سینان تغییر یافت.
دانشگاه معمار سینان نخستین دانشگاه معماری و هنرهای زیبای ترکیه می باشد.
آموزش در دانشگاه هنرهای زیبای معمار سینان
زبان آموزشی در دانشگاه معمار سینان ترکی است. این دانشگاه مشتمل بر 3 دانشکده ، 1 مرکز آموزش فنون موسیقی ، 1 مدرسه عالی آموزش شغلی ، 1 مرکز پژوهشی و 2 انستیتو و درحال حاضر دارای 500 نفر کادر علمی و حدود 6000 دانشجو می باشد.
دانشکده های دانشگاه هنرهای زیبای معمار سینان به شرح ذیل می باشند :
دانشکده هنرهای زیبا : که شامل رشته هایی چون نقاشی ، طراحی گرافیک ، صنایع دستی سنتی ترکیه ، مجسمه سازی ، عکاسی ، طراحی صحنه و طراحی لباس ، طراحی پارچه و طراحی مد ، سینما و تلویزیون ، هنر سرامیک و هنر شیشه ای ، ترمیم و حفاظت از آثار هنری ، خوشنویسی ، کاشی کاری ، چیدمان کتاب می باشد.
دانشکده ادبیات و علوم طبیعی : در این دانشکده رشته هایی چون ریاضیات ، فیزیک ، آمار ، جامعه شناسی ، باستان شناسی ، آموزش و پرورش ، تاریخ ، تاریخ هنر ، ادبیات ترکی ارائه می شوند.
دانشکده معماری : این دانشکده نیز رشته هایی چون معماری ، معماری داخلی ، طراحی صنعتی ، برنامه ریزی منطقه ای و برنامه ریزی شهری را ارائه می کند.
دانشکده کامپیوتر
هنرستان موسیقی کودکان
هنرستان موسیقی استانبول : که شامل رشته های موسیقی ، موسیقی شناسی و هنرهای نمایشی می باشد.
مدرسه فنی و حرفه ای : شامل رشته های ترمیم معماری و طراحی نساجی می باشد.
مؤسسه هنرهای زیبا
مؤسسه علوم اجتماعی
مؤسسه علوم طبیعی
وظایف و مأموریت دانشگاه هنرهای زیبای معمار سینان
کمک به شکوفایی خلاقیت دانشجویان در عرصه های مختلف هنری ، پرورش نیروهای زبده و متخصص ، همکاری های بین المللی با دانشگاه های اتحادیه اروپا جهت توسعه و تبادل علم و اطلاعات ؛ از جمله وظایف اصلی این دانشگاه می باشند.
امکانات رفاهی دانشگاه هنرهای زیبای معمار سینان
از جمله این امکانات می توان به خوابگاه ها و اقامتگاه های دانشجویی ، کافه تریاها ، سالن های غذاخوری و رستوران ها ، زمین های تنیس ، فوتبال ، بسکتبال و والیبال اشاره نمود.
کتابخانه دانشگاه هنرهای زیبای معمار سینان نیز شامل 30 هزار جلد کتاب در زمینه ها و موضوعات مختلف و 150 نشریه دوره ای است. این کتابخانه مجهز به شبکه کتابخانه ای آنلاین بوده و دانشجویان می توانند از راه دور نیز به منابع و مدارک موجود در آن دسترسی پیدا کنند.
همچنین دانشگاه معمار سینان بعنوان یک دانشکده هنرهای زیبا ، میزبان انواع رویدادها و برنامه های فرهنگی و هنری چون انواع کنسرت ها ، نمایشگاه های نقاشی ، فیلم ، تئاتر و … می باشد.
مزایای تحصیل در دانشگاه هنرهای زیبای معمار سینان
کیفیت علمی – آموزشی بالا
دانشگاه معمار سینان یکی از بهترین دانشگاه های هنرهای زیبای ترکیه می باشد که شرایط و استانداردهای سخت گیرانه ای را جهت پذیرش دانشجویان اتخاذ نموده است ؛ به نحوی که کمتر از 10 درصد متقاضیان پس از پشت سر گذاشتن مراحل و مصاحبه های تخصصی در این دانشگاه پذیرش می شوند. این بدین معنی است که دانشجویان دانشگاه هنرهای زیبای معمار سینان ، از برترین های رشته های خود هستند ؛ که این عامل کیفیت و سطح علمی – آموزشی را ارتقاء می دهد. رزومه تحصیلی قوی و مهارت ها و توانایی های شما می توانند در پذیرش شما مؤثر واقع شوند.
صرفه جویی در زمان و هزینه ها
در دانشگاه هنرهای زیبای معمار سینان ، دانشجویان از برنامه های آموزشی دقیق و منظم برخوردار بوده همچنین در این دانشگاه دروس و موضوعات غیرمرتبط ارائه نمی شوند که این نیز مساوی با تسریع روند آموزشی و صرفه جویی در زمان می باشد. همچنین دانشگاه هنرهای زیبای معمار سینان برای دانشجویان بین المللی دوره های آموزش زبان ترکی برگزار می کند.
دانشگاه معمار سینان یکی از برترین دانشگاه های هنرهای زیبای ترکیه می باشد و تاکنون چهره های خوشنام و برجسته بسیاری از رشته های هنری مختلف این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. همچنین برنامه های آموزشی این دانشگاه کاملاً آکادمیک و اصولی می باشند. خوشبختانه با وجود تمامی مزایای مذکور ، هزینه های تحصیل در دانشگاه معمار سینان پایین بوده و بعلاوه دانشگاه یک سری بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی را نیز به دانشجویان ممتاز اعطا می کند.
رنکینگ دانشگاه هنرهای زیبای معمار سینان
این دانشگاه در میان بهترین دانشگاه های جهان دارای رتبه 4865 ، در میان برترین دانشگاه های آسیا دارای رتبه 982 و در سطح بهترین دانشگاه های ترکیه نیز دارای رتبه 84 می باشد. با توجه به آمار فوق می توان نتیجه گرفت که دانشگاه هنرهای زیبای معمار سینان یکی از دانشگاه های دولتی متوسط و معتبر ترکیه است.
این دانشگاه در رتبه بندی وزارت علوم و بهداشت در رده متوسط قرار می گیرد و مورد تأیید می باشد.
پروسه أخذ پذیرش از دانشگاه هنرهای زیبای معمار سینان
جهت أخذ پذیرش از این دانشگاه باید در آزمون YOS دانشگاه استانبول شرکت و نمره حد نصاب را کسب نمایید. در مرحله بعد نیز باید در آزمون مهارت دانشگاه هنرهای زیبای معمار سینان شرکت نموده و نمره قبولی را کسب کنید.
در دانشگاه هنرهای زیبای معمار سینان مبنای پذیرش دانشجویان مهارت های هنری است و همانطور که قبلاً نیز اشاره نمودیم کمتر از 10 درصد متقاضیان ، مصاحبه ها و آزمون ورودی این دانشگاه را با موفقیت پشت سر می گذارند. پس فقط در صورتیکه در زمینه هنری خاصی به اندازه کافی تبحر دارید جهت پذیرش در این دانشگاه اقدام نمایید.

به بحث بپیوندید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه