دانشگاه نجم الدین اربکان

دانشگاه نجم الدین اربکان ترکیه
دانشگاه نجم الدین اربکان (Necmettin Erbakan University) به اختصار NEU ، یکی از دانشگاه های دولتی جدید التأسیس ترکیه است که در سال 2010 در شهر قونیه (Konya) دایر گردید. این دانشگاه فرصت های بسیار خوبی را (در سطوح ملی و بین المللی) در زمینه آموزش ، اکتشاف و اشتغال به دانشجویان خود عرضه می کند. در دانشگاه نجم الدین اربکان انواع رشته ها در زمینه های علوم انسانی ، علوم اجتماعی ، علوم بهداشتی ، علوم آموزشی ، علوم مهندسی و … در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می شوند.
این دانشگاه بر روی تپه ای مشرف به کل شهر قونیه و در یک محیط طبیعی بسیار زیبا و بکر واقع شده است. دانشجویان دانشگاه نجم الدین اربکان ، علاوه بر برخورداری از فرصت ها و امکانات آموزشی بسیار خوب دانشگاه ، قادر به لذت بردن از منظره بدیع کل شهر قونیه از پردیس واقع در Dere Köyceğiz خواهند بود.
دانشگاه نجم الدین اربکان مورد تأیید شورای تحصیلات عالی ترکیه (YÖK) می باشد.
مأموریت دانشگاه نجم الدین اربکان
هدف این دانشگاه کمک به جامعه از طریق آموزش ، یادگیری و پژوهش در بالاترین سطوح جهانی ، تولید دانش در چارچوب ارزش های جهانی و اخلاق علمی و همچنین پرورش نیروهای مولد ، خلاق و مبتکر ، فعال ، با اعتماد به نفس که ارزش های دانشگاه را حفظ نموده ، به جامعه و طبیعت احترام می گذارند ، می باشد.
چشم انداز دانشگاه نجم الدین اربکان
چشم انداز دانشگاه نجم الدین اربکان تبدیل شدن به یک نقطه عطف بین المللی در زمینه تولید و ترویج دانش مبتکرانه و استفاده از شیوه های خلاقانه و نوآورانه در زمینه های تحقیق و آموزش می باشد.
فعالیت های بین المللی دانشگاه نجم الدین اربکان
در این دانشگاه برنامه اراسموس توسط دپارتمان مدیریت اراسموس اداره می شود. دانشجویان دانشگاه نجم الدین اربکان از طریق برنامه اراسموس قادر به گذراندن چند ترم تحصیلی در دانشگاه های برتر جهان می باشند.
آموزش در دانشگاه نجم الدین اربکان
دانشگاه نجم الدین اربکان دارای بیش از 30 هزار دانشجو (بیش از 6000 نفر دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و 1000 نفر دانشجوی بین المللی) ، بیش از 3000 نفر کادر علمی و اداری و شامل 15 دانشکده ، 4 کالج ، 4 مؤسسه ، 13 مرکز تحقیقاتی ، یک کنسرواتوار دولتی موسیقی است. دانشگاه نجم الدین اربکان 3 مؤسسه از قدیمی ترین مؤسسات آموزش عالی شهر قونیه یعنی دانشکده آموزش Ahmet Keleşoğlu احمد کلش اوغلو (از سال 1962) ، دانشکده الهیات (از سال 1962 ) و دانشکده پزشکی مرام (از سال 1982) را در خود جای داده است.
دانشکده های دانشگاه نجم الدین به شرح ذیل می باشند :
دانشکده آموزشی Ahmet Keleşoğlu
دانشکده دندانپزشکی
دانشکده علوم طبیعی
دانشکده هنرهای زیبا
دانشکده هوانوردی و علوم فضایی
دانشکده الهیات Ahmet Keleşoğlu
دانشکده مهندسی و معماری
دانشکده علوم بهداشتی
دانشکده علوم اجتماعی و انسانی
دانشکده پزشکی مرام Meram
دانشکده گردشگری
دانشکده آموزشی Ereğli
دانشکده علوم مهندسی و طبیعی Ereğli
دانشکده مهندسی Seydişehir/Ahmet Cengiz
مؤسسات این دانشگاه نیز عبارتند از :
مؤسسه علوم آموزشی
مؤسسه علوم طبیعی
مؤسسه علوم بهداشتی
مؤسسه علوم اجتماعی
کالج های دانشگاه نجم الدین اربکان به شرح ذیل می باشند :
کالج علوم کاربردی
کالج زبان های خارجی
مراکز تحقیقاتی و کاربردی دانشگاه نجم الدین اربکان :
مرکز تحقیقاتی و کاربردی خانواده و جوانان
مرکز تحقیقاتی و کاربردی تکنولوژی و نوآوری Ali Kuşcu
مرکز تحقیقاتی و کاربردی علوم و تکنولوژی
مرکز تحقیقاتی و کاربردی پزشکی تجربی
مرکز تحقیقاتی و کاربردی ایمنی ، سلامت و محیط
مرکز تحقیقاتی و کاربردی مواد غذایی سالم و حلال
مرکز تحقیقاتی و کاربردی فعالیت های ارتباطی
مرکز تحقیقاتی و کاربردی بیماریهای قلب و عروق
مرکز تحقیقاتی و کاربردی آموزش های مستمر
و …
امکانات دانشگاه نجم الدین اربکان
لابراتوارهای کامپیوتر ، لابراتوارهای زبان انگلیسی ، تجهیزات و امکانات ورزشی ، کافه تریاها ، اغذیه فروشی ها ، برخی از امکانات این دانشگاه می باشند.
در دانشگاه نجم الدین اربکان 106 انجمن های دانشجویی متعدد وجود دارند که در زمینه های علمی ، اجتماعی ، فرهنگی و … فعالیت نموده و برنامه های مختلفی را ساماندهی و برگزار می کنند.
کتابخانه دانشگاه نجم الدین اربکان نیز با منابع متنوع خود نیازهای تحقیقاتی و آموزشی دانشجویان را تا حد زیادی برطرف می کند.
رنکینگ دانشگاه نجم الدین اربکان
این دانشگاه در میان بهترین دانشگاه های جهان رتبه 1942 را کسب نموده و در میان دانشگاه های برتر ترکیه نیز رتبه 56 را به خود اختصاص داده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *