دانشگاه فنی بورسا

دانشگاه فنی بورسا
دانشگاه فنی بورسا ، به ترکی (Bursa Teknik Üniversitesi) ، به انگلیسی(Bursa Technical University) ، یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی واقع در شهر بورسا است. این دانشگاه که در سال 2010 تأسیس شده است ، پنجمین دانشگاه فنی ترکیه می باشد. دانشگاه فنی بورسا ، فعالیت های آموزشی خود را در نیمسال تحصیلی 2012 – 2011 آغاز نمود. این دانشگاه مورد تأیید شورای تحصیلات عالی ترکیه (YÖK) می باشد.
در این بخش می خواهیم در ارتباط با دانشگاه فنی بورسا ، برنامه های تحصیلی ، رتبه علمی و برخی ویژگیهای دیگر این دانشگاه بحث نماییم. اگر شما نیز در حال برنامه ریزی برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه و خواهان کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با دانشگاه های این کشور می باشید ، توصیه می کنیم در ادامه مقاله ما را همراهی نمایید.
چشم انداز دانشگاه فنی بورسا
تبدیل شدن به دانشگاهی نوآور و مبتکر ، که بعنوان یک دانشگاه دولتی از طریق کیفیت آموزشی ، تعلیم و تحقیق در عرصه های ملی و بین المللی مرجح و ممتاز می باشد.
اهداف دانشگاه فنی بورسا
هدف دانشگاه فنی بورسا تبدیل شدن به دانشگاهی جهانی است که اطلاعات ، تکنولوژی و ارزش های هنری و اجتماعی را مطابق با نیازها و انتظارات جامعه تولید می کند و از طریق هویت تحقیقاتی خود برجسته و ممتاز می باشد.
آموزش در دانشگاه فنی بورسا
بخش های آکادمیک Bursa Teknik Üniversitesi و رشته های تحصیلی ارائه شده در این واحدها به شرح ذیل می باشند :
دانشکده ها :
دانشکده علوم طبیعی ، معماری و مهندسی : مهندسی مکانیک ، مهندسی شیمی ، مهندسی تغذیه ، مهندسی عمران ، متالورژی و مهندسی مواد ، مهندسی برق و الکترونیک ، مهندسی سیستم های انرژی ، مهندسی زیست شناسی ، مهندسی صنایع ، مهندسی فیبر و پلیمر ، مکاترونیک ، معماری ، ریاضیات ، شیمی ، علوم زیست محیطی ، برنامه ریزی شهری و منطقه ای
دانشکده علوم انسانی و اجتماعی : روابط بین الملل ، تجارت بین الملل و لجستیک ، روانشناسی
دانشکده دریانوردی : سرپرستی و مدیریت دریانوردی ، معماری ناوبری و مهندسی دریایی
دانشکده جنگلداری : مهندسی صنایع جنگل ، مهندسی جنگل
دانشکده ارتباطات : روزنامه نگاری ، روابط عمومی و تبلیغات ، رادیو ، تلویزیون و سینما
دانسکده هنر و طراحی
مدارس تحصیلات تکمیلی :
مدرسه تحصیلات تکمیلی علوم طبیعی و کاربردی : مهندسی شیمی (کارشناسی ارشد و دکتری) ، مهندسی فیبر و پلیمر (کارشناسی ارشد و دکتری) ، مهندسی مکانیک (کارشناسی ارشد و دکتری) ، مهندسی مکاترونیک (کارشناسی ارشد و دکتری) ، مهندسی صنایع جنگل (کارشناسی ارشد و دکتری) ، مهندسی جنگل (کارشناسی ارشد) ، مهندسی عمران (کارشناسی ارشد) ، تکنولوژی پیشرفته (کارشناسی ارشد)
مدرسه تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی
مدارس :
مدرسه زبان های خارجی
برنامه های تبادل دانشجو در دانشگاه فنی بورسا
این دانشگاه در برنامه اراسموس پلاس عضویت دارد و از این طریق به مبادله دانشجویان به مدت چند ترم تحصیلی با دانشگاه های اروپا می پردازد.
رنکینگ دانشگاه فنی بورسا
این دانشگاه در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان رتبه 6916 را کسب نموده و در رتبه بندی برترین دانشگاه های ترکیه نیز رتبه 134 را به خود اختصاص داده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *