دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا

دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا
دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا ، به انگلیسی Social Sciences University Of Ankara ، به ترکی Ankara Sosyal bilimler Üniversitesi ، یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه است که در سال 2013 در پایتخت ترکیه یعنی آنکارا تأسیس شده است. این دانشگاه اولین و تنها دانشگاه دولتی ترکیه در زمینه علوم اجتماعی است.
در این بخش می خواهیم در ارتباط با دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا ، بخش های آکادمیک و برخی از ویژگی ها و امکانات متعدد این دانشگاه بحث نماییم. اگر شما نیز از علاقمندان به مهاجرت تحصیلی به ترکیه و مایل به کسب جزئیات و اطلاعات بیشتر در ارتباط با دانشگاه های این کشور می باشید ، در این مقاله ما را همراهی نمایید.
تاریخچه تأسیس دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا
پردیس این دانشگاه در ساختمان هایی قدیمی واقع شده است که اولین ساختمان نخست وزیری جمهوری ترکیه را نیز شامل می شوند. ساختمان ریاست دانشگاه در سال 1925 توسط معماری به نامYahya Ahmet Bey ساخته شد و تا سال 1937 بعنوان ساختمان نخست وزیری مورد استفاده قرار گرفت. این ساختمان که مدتی نیز محل خزانه داری ترکیه بود ، پس از سال 2001 توسط معاونت امور گمرکی مورد استفاده واقع شد و در آوریل سال 2013 به دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا اختصاص یافت.
مأموریت دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا
مأموریت این دانشگاه در راستای ارزش های انسانی جهانی ، داشتن نقشی برجسته و پیشتاز در توسعه تحقیقات در زمینه علوم اجتماعی در ترکیه ، رقم زدن آینده ای روشن برای منطقه و ترکیه از طریق تحقیقات در زمینه علوم اجتماعی ، کمک به جامعه محققان و استفاده از نتایج حاصل از تحقیقات در جهت منافع جامعه می باشد.
چشم انداز دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا
چشم انداز این دانشگاه تبدیل شدن به یک دانشگاه تحقیقاتی برجسته در مقیاس جهانی با ویژگیهای چند زبانی و چند فرهنگی ، استفاده از تکنولوژی پیشرفته در ساختمان های قدیمی خود ، در الویت قرار دادن همکاری های بین المللی از طریق تمرکز بر تحصیلات دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری است.
آموزش در دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا
در این دانشگاه برنامه های تحصیلی دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شوند.
در دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا همانطور که از نام آن بر می آید ، علوم اجتماعی در عرصه های بین المللی از طریق پروژه های تحقیقاتی و فرصت های مباحثه بسیار و همچنین در کلاس های درسی تدریس ، بحث و تحقیق می شوند.
این دانشگاه متمرکز بر تحقیق می باشد و محیط های کار مناسبی را برای محققان و دانشجویان بین المللی فراهم می آورد و همچنین کادر آکادمیک و دانشجویان خود را به انجام پروژه های علمی ملی – بین المللی تشویق می کند‌.
دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا ، دارای مراکز تحقیقاتی و کاربردی بیشماری است.
آموزش و فعالیت های تحقیقاتی در این دانشگاه در ساختمان هایی با ارزش بالای تاریخی ، فرهنگی و زیبایی خاص در منطقه Ulus ، یکی از قدیمی ترین مناطق شهر آنکارا انجام می شوند.
بخش های آکادمیک دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا به شرح ذیل می باشند :
دانشکده ها :
دانشکده مطالعات اسلامی
دانشکده حقوق
دانشکده علوم سیاسی
دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی
دانشکده هنر
دانشکده زبان های خارجی
دانشکده ارتباطات
مؤسسات :
مؤسسه مطالعات جهان غرب
مؤسسه تحصیلات تکمیلی در علوم اجتماعی
مؤسسه مطالعات شرقی و آفریقایی
مؤسسه تحقیقات جهان ترک
مؤسسه مطالعات اسلامی Hacı Bayram Veli
مدارس :
مدرسه زبان های خارجی
مراکز تحقیقاتی :
مرکز تحقیقاتی و کاربردی آموزش زبان
مرکز تحقیقات نوآوری اجتماعی
مرکز تحقیقاتی و کاربردی مطالعات آموزش عالی
مرکز تحقیقاتی و کاربردی آموزش متد
مرکز تحقیقاتی و کاربردی اقتصاد تجربی
مرکز تحقیقاتی و کاربردی مطالعات زبان
مرکز تحقیقاتی و کاربردی مطالعات میدانی
مرکز تحقیقاتی مهاجرت جهانی
مرکز تحقیقاتی و کاربردی برای تحقیقات دموکراسی
مرکز تحقیقاتی و کاربردی آموزش های مستمر
مرکز تحقیقاتی و کاربردی استراتژی و منابع انسانی
مرکز تحقیقاتی و کاربردی اقتصاد و امور مالی اسلام بین المللی
مرکز بازرسی و مدیریت ریسک
و …
برخی از برنامه های تحصیلی ارائه شده در مقطع کارشناسی دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا به شرح ذیل می باشند :
دانشکده مطالعات اسلامی :
علوم اسلامی (30% به زبان عربی ارائه و آموزش داده می شود)
دانشکده حقوق :
حقوق (30% به زبان انگلیسی ارائه و آموزش داده می شود)
دانشکده علوم سیاسی :
اقتصاد (انگلیسی)
مدیریت (انگلیسی)
علوم سیاسی و مدیریت عمومی (انگلیسی)
روابط بین الملل (انگلیسی)
دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی :
زبان و ادبیات ترکی
جامعه شناسی (انگلیسی)
تاریخ (انگلیسی)
روانشناسی (انگلیسی)
دانشکده زبان های خارجی :
زبان و ادبیات انگلیسی (انگلیسی)
زبان و ادبیات اسپانیایی
زبان و ادبیات چینی
زبان و ادبیات ژاپنی
زبان و ادبیات روسی
برنامه های تبادل دانشجویی
دانشجویان دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا می توانند با استفاده از برنامه تبادلی اراسموس پلاس یک ترم و یا یک سال تحصیلی خود را در دانشگاه های معتبر اروپا سپری کنند.
امکان یادگیری بیش از یک زبان
دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا که اهمیت بسیاری برای آموزش چند زبانه قائل است ، فرصت ها و امکانات لازم را در اختیار دانشجویان قرار می دهد تا بتوانند مهارت های زبانی خود را ارتقاء دهند. در این راستا مرکز زبان این دانشگاه از طریق اساتید زبده ترک و بین المللی ، زبان های خارجی را با کیفیت بالایی به دانشجویان آموزش می دهد. زبان آموزشی در تمامی برنامه های تحصیلی دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا انگلیسی می باشد و دانشجویان محصل در این دانشگاه نه تنها زبان انگلیسی را در سطوح بالایی فرا می گیرند ، بلکه برای یادگیری یک زبان خارجی دوم نیز بسیار تشویق می شوند.
کادر آکادمیک قوی و زبده در دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا
این دانشگاه دارای یک کادر آکادمیک مجرب و حرفه ای می باشد که تحصیلات تکمیلی خود را در بهترین دانشگاه های ترکیه و خارج از کشور گذرانده اند و پروژه های علمی بسیاری را در سطح بین المللی انجام می دهند‌. دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا در گزینش کادر آکادمیک خود بسیار سخت گیر بوده و در فرآیندهای استخدام و ارزیابی بر اساس استانداردهای بین المللی عمل می کند. بدین ترتیب این دانشگاه گروهی از اساتید شایسته ، مجرب و حرفه ای در سطح بین المللی را گردآوری نموده که بر روی پروژه ها و تحقیقات نوآورانه و ابتکاری در زمینه های مختلف فعالیت می کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *