دانشگاه علاءالدین کیقباد آلانیا

دانشگاه علاء الدین کیقباد آلانیا
دانشگاه علاء الدین کیقباد آلانیا (Alanya Alaaddin Keykubat University) به اختصار ALKU ، یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه است که در سال 2015 در شهر توریستی آلانیا افتتاح گردید. شهر آلانیا دارای جاذبه های طبیعی ، تاریخی و فرهنگی بسیاری است.
شعار این دانشگاه عبارت است از : ریشه ما در گذشته و هدف ما در آینده است.
آموزش در دانشگاه علاء الدین کیقباد آلانیا
زبان آموزشی در این دانشگاه ترکی و انگلیسی می باشد. دانشگاه علاء الدین کیقباد آلانیا در تلاش است که آموزش عالی با کیفیت را در یک محیط آموزشی بین المللی ارائه دهد. این دانشگاه مشتمل بر 8 دانشکده ، 3 مؤسسه و 3 مدرسه حرفه ای است.
دانشکده های دانشگاه علاء الدین کیقباد :
دانشکده پزشکی
دانشکده دندانپزشکی
دانشکده علوم بهداشتی
دانشکده مهندسی
دانشکده گردشگری
دانشکده آموزش
دانشکده بازرگانی
دانشکده علوم ورزشی
مؤسسات دانشگاه علاء الدین کیقباد :
مؤسسه علوم اجتماعی
مؤسسه علوم
مؤسسه علوم بهداشتی
مدارس حرفه ای دانشگاه علاء الدین کیقباد :
مدرسه حرفه ای Akseki
مدرسه حرفه ای اتاق بازرگانی و صنایع آلانیا
مدرسه حرفه ای Gazipaşa Mustafa Rahmi Büyükballı
برنامه های کارشناسی در دانشگاه علاء الدین کیقباد به شرح ذیل می باشند :
دانشکده بازرگانی : شامل رشته های مدیریت بازرگانی ، اقتصاد و امور مالی ، تجارت بین الملل ، مدیریت گردشگری و منابع انسانی
دانشکده مهندسی : شامل رشته های مهندسی بازرگانی ، مهندسی صنایع ، مهندسی و علم مواد ، مهندسی کامپیوتر
دانشکده آموزش : شامل رشته های آموزش ریاضی ابتدایی ، آموزش علوم
دانشکده پزشکی : شامل مدرسه پزشکی
برنامه های فوق دیپلم در دانشگاه علاء الدین کیقباد به شرح ذیل می باشند :
مدرسه حرفه ای اتاق بازرگانی و صنایع آلانیا : شامل رشته های بانکداری و بیمه ، روش های حسابداری و مالیات ، خدمات کترینگ ، گردشگری و مدیریت هتل
مدرسه حرفه ای Akseki : شامل رشته های روش های حسابداری و مالیاتی ، برنامه نویسی کامپیوتر ، تکنولوژی کنترل و اتوماسیون ، مهندسی برق ، مبلمان و دکوراسیون ، مدیریت دفتر و معاونت
مدرسه حرفه ای Gazipaşa Mustafa Rahmi Büyükballı : شامل رشته های خدمات کترینگ ، گلخانه ، باغبانی ، گردشگری و مدیریت هتل
برنامه های تحصیلات تکمیلی دانشگاه علاء الدین کیقباد به شرح ذیل می باشند :
مؤسسه علوم اجتماعی : شامل رشته های مدیریت و سازماندهی (کارشناسی ارشد) ، تجارت بین الملل (کارشناسی ارشد) ، تجارت بین الملل (دکتری)
مؤسسه علوم : شامل رشته های مهندسی بازرگانی (کارشناسی ارشد) ، مهندسی و علم مواد (کارشناسی ارشد) ، ایمنی سلامت شغلی (کارشناسی ارشد- بدون پایان نامه)
مؤسسه علوم بهداشتی
در این دانشگاه رشته های تحصیلی مختلف در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری و بصورت آموزش روزانه و شبانه ارائه می شوند.
در حال حاضر دانشجویان بومی و خارجی بسیاری در دانشگاه علاء الدین کیقباد آلانیا مشغول به تحصیل می باشند.
در دانشگاه علاء الدین کیقباد ، دوره های آموزش زبان انگلیسی در دانشکده بازرگانی برای دانشجویان برگزار می شود. همچنین زبان های عربی ، آلمانی و روس نیز در قالب برنامه های مختلف برای علاقمندان آموزش داده می شوند. دانشجویان دانشگاه علاء الدین کیقباد دارای آپشن های آکادمیک متعددی چون امکان تحصیل در دو رشته اصلی یا فرعی ، دوره های تابستانه ، امکان انتقال به دانشگاه ها و مؤسسات عالی دیگر در داخل ترکیه و … برخوردار می باشند.
فعالیت ها و برنامه های بین المللی دانشگاه علاء الدین کیقباد آلانیا
در حال حاضر دانشجویان بین المللی از 40 کشور مختلف در این دانشگاه مشغول به تحصیل بوده و این تعداد هر ساله در حال افزایش می باشد.
این دانشگاه از طریق برنامه های تبادل دانشجو چون اراسموس ، فارابی و مولانا به مبادله دانشجویان با کشورهای خارجی می پردازد.
امکانات دانشگاه علاء الدین کیقباد آلانیا
رفت و آمد به دانشگاه : آلانیا با فرودگاه قاضی پاشا حدود 40 دقیقه و با فرودگاه بین المللی آنتالیا حدود 2 ساعت فاصله دارد. دانشجویان می توانند از طریق پروازهای داخلی و بین المللی براحتی به دانشگاه علاء الدین کیقباد دسترسی پیدا کنند. همچنین امکان رفت و آمد زمینی با اتوبوس از طریق ترمینال آلانیا به این شهر وجود دارد و در داخل شهر نیز دانشجویان می توانند از طریق اتوبوس های شهری به این دانشگاه دسترسی یابند‌.
زندگی دانشجویی در دانشگاه علاء الدین کیقباد : این دانشگاه در یک منطقه توریستی بسیار زیبا واقع شده و در آن انواع امکانات اجتماعی ، فرهنگی ، ورزشی ، رفاهی و … برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.
در دانشگاه علاء الدین کیقباد ، انجمن های دانشجویی متعددی در شاخه های مختلف فعالیت و برنامه های بسیاری را ساماندهی و اجرا می کنند.
از جمله فعالیت ها و رویدادهای فرهنگی اجتماعی در این دانشگاه می توان به فستیوال های بهاره که هر ساله برگزار می شوند اشاره نمود.
در دانشگاه علاء الدین کیقباد آلانیا ، انواع همایش ها ، سمینارها و کنفرانس ها ، کنسرت ها ، سفرهای مختلف ، گالری ها و نمایشگاه ها ، انواع مسابقات ، فعالیت ها و رویدادهای ورزشی و … برگزار می شوند.
امکانات اسکان دانشگاه : دانشجویان دانشگاه علاء الدین کیقباد می توانند در خوابگاه های دولتی اسکان نمایند.

به بحث بپیوندید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه