دانشگاه دموکراسی ازمیر

دانشگاه دموکراسی ازمیر
دانشگاه دموکراسی ازمیر ، به ترکی (İzmir Demokrasi Üniversitesi) ، یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه است که در شهر ازمیر واقع شده است. این دانشگاه در 20 آگوست سال 2016 تأسیس گردید. دانشگاه دموکراسی ازمیر مورد تأیید شورای تحصیلات عالی ترکیه YÖK می باشد.
در این مقاله می خواهیم بطور مختصر در ارتباط با دانشگاه دموکراسی ازمیر برای علاقمندان به تحصیل در دانشگاه های ترکیه بحث نماییم.
اهداف دانشگاه دموکراسی ازمیر
هدف این دانشگاه فراهم نمودن محیطی ایده آل برای پیشرفت شخصی و حرفه ای دانشجویان بر اساس همکاری های بین المللی با دانشگاه های جهانی و پروژه های ملی و بین المللی است.
آموزش در دانشگاه دموکراسی ازمیر
دانشگاه دموکراسی ازمیر دارای 10 دانشکده ، 3 مؤسسه و 3 مدرسه دیگر است.
دانشکده ها :
دانشکده آموزش
دانشکده حقوق
دانشکده علوم و ادبیات
دانشکده علوم اداری و اقتصادی
دانشکده هنرهای زیبا
دانشکده مهندسی
دانشکده معماری
دانشکده علوم پزشکی
دانشکده پزشکی
دانشکده دندانپزشکی
مؤسسات :
مؤسسه تحصیلات تکمیلی در علوم و مهندسی
مؤسسه علوم اجتماعی
مؤسسه علوم پزشکی
سایر مدارس :
مدرسه زبان های خارجی
مدرسه حرفه ای خدمات بهداشتی
مدرسه حرفه ای
از جمله رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه دموکراسی ازمیر می توان به مدیریت بازرگانی ، مدیریت منابع انسانی ، روابط بین الملل ، مدیریت ، اقتصاد ، تاریخ ، آموزش زبان انگلیسی ، برنامه ریزی شهری و منطقه ای ، حسابداری ، باستان شناسی ، مشاوره و راهنمایی روانشناسی ، مهندسی برق ، مهندسی برق و الکترونیک ، مهندسی بیومدیکال ، مهندسی صنایع ، مهندسی مکانیک ، معماری ، پرستاری ، تغذیه و رژیم غذایی ، علوم سیاسی و مدیریت عمومی و … اشاره نمود.
رنکینگ دانشگاه دموکراسی ازمیر
دانشگاه دموکراسی ازمیر در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان رتبه 9267 را کسب نموده و در رنکینگ برترین دانشگاه های ترکیه نیز رتبه 159 را به خود اختصاص داده است.

به بحث بپیوندید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه