دانشگاه حکاری ترکیه

دانشگاه Hakkari
دانشگاه Hakkari ، به ترکی Hakkari Üniversitesi ، یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه است که در سال 2008 تأسیس و در شهر Hakkari واقع شده است. این دانشگاه مورد تأیید شورای تحصیلات عالی ترکیه (YÖK) می باشد.
در این بخش می خواهیم در ارتباط با دانشگاه Hakkari ، بخش های آکادمیک ، رنکینگ علمی ، نحوه أخذ پذیرش و برخی ویژگیهای دیگر در مورد این دانشگاه بحث نماییم. اگر شما نیز مایل به کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با دانشگاه های ترکیه می باشید در ادامه مقاله ما را همراهی نمایید.
آموزش در دانشگاه Hakkari
بخش های آکادمیک دانشگاه :
دانشکده ها :
دانشکده آموزش
دانشکده اقتصاد و علوم اداری
دانشکده هنرهای زیبا
دانشکده مهندسی
دانشکده الهیات
مؤسسات :
مؤسسه علوم اجتماعی
مؤسسه علوم
مدارس حرفه ای :
مدرسه حرفه ای Yüksekova
مدرسه حرفه ای Çolemerik
مدرسه حرفه ای خدمات بهداشتی Hakkari
کالج ها :
کالج زبان های خارجی
برخی از برنامه های آموزشی ارائه شده در این دانشگاه عبارتند از :
مهندسی برق و الکترونیک ، مهندسی مکانیک ، مهندسی سازه ، تکنولوژی سازه ، برنامه نویسی کامپیوتر ، برق ، آموزش زبان آلمانی ، آموزش ریاضیات ابتدایی ، آموزش زبان ترکی ، مدیریت ، اقتصاد ، امور مالی ، بانکداری و امور بیمه ، علوم سیاسی و روابط بین الملل ، هنرهای دستی سنتی ، الهیات‌ ، بهداشت محیط ، پرورش کودک ، کمک های اولیه و اورژانسی ، مدیریت نهادهای بهداشتی ، منشی گری و تشکیل پرونده پزشکی ، تکنیک های آزمایشگاه پزشکی ، مدیریت دفتر و دستیار مدیر و …
امکانات دانشگاه Hakkari
این دانشگاه دارای امکاناتی چون سالن کنفرانس ، کتابخانه ، سالن ورزشی ، سالن غذاخوری ، کافه تریا ، خوابگاه های دانشجویی ، مهمانخانه ، مرکز بهداشتی ، بانک ، پارکینگ و … می باشد.
در پردیس این دانشگاه امکانات اجتماعی و فرهنگی متعددی در استاندارهای بالا در اختیار دانشجویان قرار داده شده اند.
همچنین دانشجویان می توانند در خوابگاه های موجود در داخل ، مجاورت و مناطق اطراف پردیس دانشگاه Hakkari اقامت نمایند.
بعلاوه از طرف سازمان خوابگاه ها و اعتبارات آموزش عالی به دانشجویان بورسیه تحصیلی ، وام دانشجویی و بورسیه خوابگاهی اعطاء می گردد.
برنامه های تبادل دانشجو در دانشگاه Hakkari
برنامه فارابی : این دانشگاه در زمینه برنامه تبادل دانشجویی فارابی با 51 دانشگاه در داخل ترکیه توافق نامه امضاء نموده است.
برنامه اراسموس پلاس : دانشگاه Hakkari از طریق برنامه تبادل دانشجویی اراسموس به مبادله دانشجویان با دانشگاه های اتحادیه اروپا می پردازد.
رنکینگ دانشگاه Hakkari
این دانشگاه در رنکینگ بهترین دانشگاه های جهان رتبه 7848 را کسب نموده و در رنکینگ برترین دانشگاه های ترکیه نیز رتبه 149 را به خود اختصاص داده است.
نحوه أخذ پذیرش از دانشگاه Hakkari برای سال تحصیلی 2021 – 2020
متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه Hakkari در صورت فراهم نمودن شرایط و مدارک لازم می توانند جهت پذیرش در این دانشگاه اقدام نمایند. دانشجویان بایستی یک آزمون ورودی را پشت سر گذاشته و جهت أخذ پذیرش در دوره کارشناسی این دانشگاه ، در آزمون SAT نمره را کسب نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *