دانشگاه جراح پاشا

دانشگاه جراح پاشا
ترکیه یک کشور توریستی و یکی از زیباترین قطب های گردشگری جهان می باشد. موفقیت این کشور نه تنها در زمینه جذب گردشگران که در جذب دانشجویان بین المللی از سراسر جهان ستودنی است. طبق ارزیابی های انجام شده تعداد متقاضیان بین المللی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه از سال 2006 دو برابر شده است.
از جمله عواملی که مشوق دانشجویان خارجی جهت ادامه تحصیل در این کشور می باشند می توان به سطح علمی و آموزشی بالای دانشگاه های ترکیه در حد استانداردهای جهانی ، امکانات مدرن و پیشرفته علمی ، تحقیقاتی و … ، سطح علمی بالای اساتید و مدرسین دانشگاه ها ، پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، ارائه بورسیه های تحصیلی به دانشجویان ، زیبایی و فرهنگ غنی این کشور و … اشاره نمود.
در دنیای امروز تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه های برجسته دنیا ، رویای بسیاری از دانشجویان است. یکی از دانشگاه های پیشرو ترکیه در این زمینه ، دانشگاه جراح پاشا می باشد. اگر شما نیز علاقمند به ادامه تحصیل در ترکیه هستید ، پیشنهاد میکنیم این مقاله را از دست ندهید.
تاریخچه تأسیس دانشگاه جراح پاشا
محمود دوم ، در سال 1827 دارالفنون استانبول را با هدف ارائه آموزش بروز و مدرن و همچنین تحصیل پزشکی در ترکیه دایر نمود. سپس به دنبال اصلاحات پزشکی در ترکیه در سال 1933 ، تعدادی مدارس پزشکی در استانبول تأسیس گردید. در سال 1967 ، دانشکده پزشکی استانبول به بخش های مختلف تقسیم شد که یکی از این بخش ها ، دانشگاه جراح پاشا بود. نام دانشگاه نیز از جراح زبردست و بنام دربار عثمانی ، محمود پاشا گرفته شده است. دانشگاه جراح پاشا از اولین سال تأسیس ، همواره یکی از مجهزترین ، بروزترین و برترین دانشگاه های علوم پزشکی ترکیه بوده است.
دانشگاه جراح پاشا دارای یک بیمارستان به همین نام است که آتاتورک رئیس جمهور وقت پس از بازرسی از بیمارستان در سال 1930 ، خواهان توسعه تجهیزات و امکانات آن شد. در این بیمارستان خدمات درمانی بسیاری با بکارگیری مدرن ترین تجهیزات پزشکی در بهترین شکل ممکن ارائه می شوند.
در این مقاله می خواهیم تمامی اطلاعات لازم در ارتباط با دانشگاه جراح پاشا یکی از عالی ترین دانشگاه ها جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه را ارائه نماییم.
اهداف و وظایف دانشگاه جراح پاشا
یکی از اهداف اصلی دانشگاه جراح پاشا ، تربیت جامعه پزشکان بر طبق اصول آتاتورک (یعنی مدرنیته ، دموکراسی و سکولاریسم) می باشد ؛ به نحوی که دانشجویان با بهره گیری از مدرن ترین تجهیزات و روش های آموزشی و پژوهشی به پزشکانی حاذق و زبردست تبدیل شده ، با مسئولیت های اجتماعی آشنا و برای خدمت به جامعه به بهترین نحو ممکن آماده شوند.
همچنین یکی از وظایف مهم این دانشگاه آموزش نحوه خدمت رسانی به مردم و همچنین ارائه روش های تحصیل مستمر و مادام العمر به دانشجویان می باشد.
آموزش در دانشگاه جراح پاشا
زبان آموزشی در برنامه های مختلف پزشکی دانشگاه جراح پاشا انگلیسی است. دانشگاه جراح پاشا بعنوان یکی از مجهزترین و بروزترین دانشگاه های ترکیه ، طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی را در بخش های علوم پزشکی پایه ، پزشکی داخلی و علوم جراحی ارائه می کند.
برنامه های تحصیلی بخش علوم پزشکی پایه
آناتومی ، بیولوژی پزشکی ، فیزیولوژی ، میکرو بیولوژی بالینی ، هیستولوژی ، بیوشیمی ، دئونتولوژی.
برنامه های تحصیلی بخش پزشکی داخلی
روانپزشکی ، پزشکی هسته ای ، پزشکی اطفال ، داروشناسی ، درماتولوژی ، پزشکی داخلی عمومی ، پزشکی قانونی ، فیزیوتراپی و احیا ، بهداشت عمومی ، بیماری های ریوی ، کاردیولوژی ، باکتری شناسی بالینی و بیماری‌های عفونی ، پزشکی خانواده ، نورولوژی یا عصب شناسی ، رادیولوژی.
برنامه های تحصیلی بخش علوم جراحی
جراحی اعصاب ، پاتولوژی ، جراحی قلب و عروق ، غده شناسی و جراحی غدد ، بیماری های چشم ، جراحی اطفال ، جراحی عمومی ، جراحی پلاستیک و زیبایی ، هوشبری ، جراحی گلو ، جراحی گوش ، حلق و بینی ، اورتوپدی و تروماتولوژی.
در این دانشگاه انواع پژوهش های علمی و پزشکی در عرصه بین الملل توسط کادر آکادمیک و دانشجویان انجام می پذیرند و دانشجویان همواره فرصت آشنایی با آخرین تحولات و پیشرفت های پزشکی در عرصه جهانی را دارند.
امکانات دانشگاه جراح پاشا
امکانات اسکان : در دانشگاه جراح پاشا ، دانشجویان بین المللی از امکانات خوابگاهی خوبی برخوردارند. به نحوی که دو مجتمع بزرگ که قابلیت اسکان دانشجویان پسر و دختر را بصورت مجرا دارند در نزدیکی دانشگاه احداث شده اند. این خوابگاه ها تحت نظارت دانشگاه استانبول قرار دارند.
دانشجویان در صورت تمایل می توانند پس از ثبت نام در دانشگاه نسبت به أخذ اقامت در این خوابگاه ها اقدام نمایند.
ناگفته نماند که آغاز پروسه اسکان در خوابگاه ها ، فقط در صورتی امکان پذیر است که قبلاً در دانشگاه ثبت نام کرده باشید. بنابراین در صورت تأخیر در ثبت نام ، ممکن است ظرفیت خوابگاه ها تکمیل و شما مجبور به کرایه منزل شخصی شوید.
امکان فعالیت های دانشجویی : در دانشگاه جراح پاشا انجمن های دانشجویی متعددی وجود دارند که در زمینه های مختلف فعالیت نموده و این امکان را فراهم می سازند که دانشجویان علاوه بر تحصیلات دانشگاهی با مهارتهای مختلف آشنا شده و جنبه های فردی و اجتماعی خود را ارتقاء داده برای حضور مؤثر و پویا در جامعه و محیط کار آماده شوند.
همچنین در این دانشگاه امکانات ورزشی و کتابخانه ای خوبی نیز برای دانشجویان در نظر گرفته شده اند.
آزمون ورودی جهت اخذ پذیرش از دانشگاه جراح پاشا آزمون یوس و sat میباشد.
مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه جراح پاشا
قبل از هر چیزی باید بدانید که اخذ پذیرش از دانشگاه جراح پاشا تحت نظارت و مدیریت دانشگاه استانبول قرار دارد ؛ چرا که دانشگاه جراح پاشا در واقع یکی از دانشکده های دانشگاه استانبول است.
یکی از مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه جراح پاشا ارسال مدارک ذیل می باشد.
فرم درخواست
پاسپورت معتبر
کپی گواهینامه نامه دیپلم و پیش دانشگاهی
رسید واریز هزینه مربوط به درخواست از دانشگاه
پس از اینکه نامه پذیرش رسمی را از دانشگاه جراح پاشا دریافت نمودید ، بایستی پروسه اخذ ویزای تحصیلی را طی نمایید.
مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی ترکیه که بایستی به سفارت ترکیه در ایران تحویل دهید به شرح ذیل می باشند :
فرم درخواست ویزای تحصیلی
پاسپورت معتبر که بایستی مهلت اعتبار آن بالای 90 روز باشد
اصل نامه پذیرش از دانشگاه
سه عدد عکس سه در چهار
گواهی سلامت
گواهی دیپلم دبیرستان
نکته : مدت اعتبار ویزای تحصیلی ترکیه ، یک سال می باشد.

به بحث بپیوندید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه