دانشگاه بیلیم استانبول

دانشگاه بیلیم (Bilim) استانبول
دانشگاه Bilim یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که در سال 2006 توسط بنیاد کاردیولوژی ترکیه در استانبول تأسیس شده است. این دانشگاه مورد تأیید شورای تحصیلات عالی ترکیه (YÖK) می باشد. Bilim در ترکی به معنای علم است.
در این مقاله می خواهیم اطلاعات لازم را در ارتباط با دانشگاه Bilim استانبول و نحوه أخذ پذیرش از این دانشگاه ارائه نماییم. اگر شما نیز مایل به مهاجرت تحصیلی به ترکیه هستید ، توصیه می کنیم در ادامه مقاله با ما همراه باشید.
اهداف دانشگاه Bilim استانبول
هدف دانشگاه بیلیم استانبول ایجاد فرصت های مادام العمر برای آموزش جوانان ، شامل دانشجویان بین المللی و متخصصین بهداشت علاقمند به تحقیق و نوآوری می باشد.
دانشگاه Bilim مفتخر به خدمت رسانی به دانشجویان بین المللی ، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و متخصصین بهداشتی است که با استفاده از آموزش های ارائه شده در این دانشگاه نه تنها قادر به توسعه حرفه خود می باشند ، بلکه می توانند به ارتقاء خدمات بهداشتی در کشور خود نیز کمک کنند.
هدف دیگر این دانشگاه القاء ارزش هایی چون اعتماد به نفس و تفکر انتقادی و خلاقانه و همچنین کمک به توسعه مهارتهای حل مسأله به هنگام کار در بخش مراقبت های بهداشتی در عرصه زندگی واقعی است. دانش آموزان ، انترن ها و متخصصین این دانشگاه ، نگرش های چند فرهنگی را اتخاذ نموده و تجربه و دانش کافی را برای رقابت در عرصه ملی و بین المللی کسب می کنند.
چشم انداز دانشگاه Bilim استانبول
تبدیل شدن به دانشگاهی پیشتاز در زمینه آموزش بهداشت ، با فراهم نمودن آموزش علمی با کیفیت از طریق کادر آکادمیک زبده و مجرب که در عرصه ملی و بین المللی شناخته شده هستند.
آموزش در دانشگاه Bilim استانبول
زبان آموزشی در این دانشگاه ترکی می باشد. در حال حاضر در دانشگاه Bilim استانبول 238 نفر بعنوان کادر آکادمیک مشغول فعالیت هستند.
برنامه های کارشناسی ارشد دانشگاه به شرح ذیل می باشند :
تغذیه و رژیم غذایی ، بیوشیمی ، مامایی ، فیزیولوژی ، فیزیوتراپی و توانبخشی ، پرستاری ، هیستولوژی و جنین شناسی ، هماهنگی ارگان و بافت ، روانشناسی ، مدیریت نهادهای بهداشتی ، بیولوژی پزشکی و ژنتیک ، روانشناسی کاربردی.
پردیس ها :
پردیس Esentepe ، پردیس کالج Esentepe ، پردیس Gayrettepe ، پردیس Fulya ، پردیس Şişhane یا همان شیش هانه.
بخش های آکادمیک دانشگاه Bilim استانبول به شرح ذیل می باشند :
دانشکده ها :
دانشکده پزشکی
دانشکده هنر و علوم
مؤسسات :
مؤسسه علوم اجتماعی
مؤسسه علوم بهداشتی
مراکز تحقیقاتی و کاربردی :
مرکز تحقیقاتی و کاربردی بیمارستان Avrupa Florence Nightingale
مرکز تحقیقاتی و کاربردی سندروم داون (Down) دانشگاه Bilim استانبول
مرکز تحقیقاتی و کاربردی (Spina Bifida) ی دانشگاه Bilim استانبول
مرکز تحقیقاتی و کاربردی سرطان دانشگاه Bilim استانبول
مرکز تحقیقاتی و کاربردی علوم قضایی دانشگاه Bilim استانبول
مرکز تحقیقاتی و کاربردی آموزش های مستمر دانشگاه Bilim استانبول
مرکز تحقیقاتی و کاربردی آموزش از راه دور دانشگاه Bilim استانبول
مرکز تحقیقاتی و کاربردی پیوند اعضا ، سلول و بافت دانشگاه Bilim استانبول
مدارس :
مدرسه پرستاری بیمارستان Florence Nightingale
مدرسه بهداشت
مدرسه حرفه ای خدمات بهداشتی
فعالیت های بین المللی دانشگاه Bilim استانبول
این دانشگاه عضوی از برنامه تبادلی اراسموس پلاس بوده و از این طریق به تبادل دانشجویان با دانشگاه های اتحادیه اروپا می پردازد.
نحوه أخذ پذیرش از دانشگاه Bilim استانبول برای سال تحصیلی 2021 – 2020
دانشجویان بومی : دانشگاه Bilim ، برای همه دانشجویان بومی آزمون ورودی برگزار می کند. این دانشجویان ملزم به ارائه تمامی مدارک مورد نیاز به بخش اداری دانشگاه هستند.
دانشجویان بین المللی : دانشگاه Bilim برای دانشجویان بین المللی امکان درخواست پذیرش بصورت آنلاین را فراهم نموده است. دانشجویان بین المللی ملزم به ارائه مدرک دوره زبان ترکی به دانشگاه هستند. همچنین دانشجویان خارجی بایستی در آزمون SAT شرکت و نمره بالای 1600 کسب نمایند تا بتوانند از دانشگاه Bilim استانبول پذیرش بگیرند.
رنکینگ دانشگاه Bilim استانبول
این دانشگاه در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان دارای رتبه 8028 بوده و در میان برترین دانشگاه های ترکیه نیز رتبه 152 را به خود اختصاص داده است.

به بحث بپیوندید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه