دانشگاه بیرونی

دانشگاه بیرونی ترکیه (Biruny University)
تاریخچه تأسیس
مؤسسه آموزشی دانیه (Dünya Education) با هدف ایجاد یک دانشگاه جهانی سلامت پایه جهت خدمت به دانشگاهیان و مردم از طریق مطالعات و پژوهش های علمی و عملی ، دایر گردید.
جهت نیل به این هدف از نخبگان و دانشمندان کشور نظرسنجی بعمل آمد که در نتیجه آن ، دانشگاه بیرونی بعنوان یک دانشگاه سلامت پایه بر اساس اصول تفکر و عمل به روش علمی ، از طریق پژوهش و جامعیت تأسیس شد.
نام این دانشگاه(Biruni) برگرفته از یک دانشمند برجسته و مشهور جهانی به همین نام می باشد که در سال 1974 توسط یونسکو بعنوان یک نابغه جهانی اعلام گردید.
دانشگاه بیرونی یک دانشگاه خصوصی است که بر اساس قانون شماره 6525 ، در سال 2014 در شهر استانبول تأسیس گردید.
آموزش در دانشگاه بیرونی
دانشگاه بیرونی در واقع یک دانشگاه تخصصی در زمینه علوم پزشکی است. این دانشگاه دارای تعداد زیادی بیمارستان بنام و معروف در سطح کشور ترکیه می باشد. دانشجویان رشته های علوم پزشکی دوره های کارآموزی و عملی خود را در این بیمارستان ها گذرانده و پس از فارغ التحصیلی نیز امکان اشتغال در این بیمارستان ها را دارند.
بعلاوه دانشگاه بیرونی دارای یکی از مجهزترین و مدرن ترین آزمایشگاه های ترکیه بوده و این آزمایشگاه دارای همکاری های گسترده با پیشرفته ترین مراکز پژوهشی و برترین دانشگاه های جهان مانند دانشگاه آچن ، کالج کینگ و کالج پزشکی بیلور می باشد.
دانشگاه بیرونی دارای تأییدیه اتحادیه اروپا و آمریکا است. این دانشگاه در برنامه تبادلی اراسموس عضو بوده و دانشجویان می توانند از این طریق چند ترم تحصیلی را در دانشگاه های اروپا سپری کنند.
این دانشگاه مورد تأیید شورای تحصیلات عالی ترکیه YÖK می باشد.
در حال حاضر دانشجویان بین المللی بسیاری دانشگاه بیرونی را جهت ادامه تحصیل در ترکیه انتخاب می کنند. این دانشگاه دارای 6000 دانشجو می باشد که از این تعداد 200 نفر دانشجوی بین المللی هستند.
همچنین دانشگاه بیرونی دارای کالج حرفه ای و 6 دانشکده است.
دانشکده های این دانشگاه به شرح ذیل می باشند :
دانشکده پزشکی
دانشکده دندانپزشکی
دانشکده علوم بهداشت
دانشکده داروسازی
دانشکده مهندسی و علوم طبیعی
دانشکده آموزش
اهداف دانشگاه بیرونی
کشف و تربیت نیروهای نخبه و زبده (امثال بیرونی ها) که از طریق تحصیل علم و با تلاش در جهت پژوهش و پیشرفت در زمینه بهداشت و سلامت ، به رفاه کشور کمک می کنند.
مزایای تحصیل در دانشگاه بیرونی ترکیه
یک. پردیس دانشگاه در مرکز شهر استانبول در منطقه Topkapıواقع شده و به همین دلیل رفت و آمد به دانشگاه و دسترسی به فعالیت های اجتماعی و فرهنگی شهر استانبول بسیار راحت می باشد.
دو. دانشجویان این دانشگاه از بورسیه های تحصیلی 25 ، 50 یا 100 درصد برخوردارند.
سه. دانشجویان این دانشگاه در سال اول ، در کنار یادگیری دروس اصلی رشته تحصیلی خود 950 ساعت دوره آموزشی زبان انگلیسی را می گذرانند. این روش برای اولین بار در نظام آموزشی ترکیه به اجرا گذاشته شده که بر طبق آن ، دانشجویان همزمان با تحصیلات دانشگاهی زبان انگلیسی هم فرا می گیرند و برخلاف سایر دانشگاه های ترکیه مجبور به صرف یک سال جهت فراگیری زبان نخواهند بود.
چهار. پس از پایان سال اول ، دانشجویان می توانند همزمان در دو رشته اصلی یا یک رشته اصلی و یک رشته فرعی و …تحصیل کنند و بین گر‌وه های درسی مختلف نقل و انتقال یابند. بدین ترتیب دانشجویان قادر خواهند بود در چندین زمینه پزشکی مختلف تخصص کسب کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *