دانشگاه بزمی عالم

دانشگاه Bezmiâlem ترکیه
دانشگاه بزمی عالم ، به ترکیBezmiâlem Vakıf Üniversitesi ، یک سازمان آموزشی و مراقبت بهداشتی خصوصی است که در استانبول ، بزرگترین شهر ترکیه واقع شده است. این دانشگاه در سال 2010 تأسیس شده و نام آن برگرفته ازValide sultan Bezmiâlem Sultan ، می باشد.
در این مقاله می خواهیم درباره دانشگاه Bezmiâlem ، بخش های آکادمیک و برخی جزئیات و اطلاعات دیگر در ارتباط با آن بحث نماییم. اگر شما نیز در حال برنامه ریزی برای تحصیل در ترکیه و مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه های این کشور می باشید ، در ادامه مقاله ما را همراهی نمایید.
چشم انداز دانشگاه Bezmiâlem
چشم انداز دانشگاه Bezmiâlem ، تبدیل شدن به دانشگاهی پیشتاز در زمینه علوم پزشکی و آموزش و همچنین یک نقطه عطف ملی و جهانی از طریق آموزش ، تحقیقات ، خدمات و پرسنل زبده و مجرب این دانشگاه می باشد.
آموزش در دانشگاه Bezmiâlem
در دانشگاه Bezmiâlem ، زبان آموزشی ترکی (70%) و انگلیسی (30%) می باشد. این دانشگاه علاوه بر پردیس اصلی خود واقع در منطقه Fatih ، دارای دو پردیس دیگر در مناطق Eyüp و Sultangazi نیز می باشد.
بخش های آکادمیک دانشگاه Bezmiâlem به شرح ذیل می باشند :
دانشکده ها :
دانشکده پزشکی
دانشکده دندانپزشکی
دانشکده داروسازی
دانشکده علوم بهداشتی
مدارس حرفه ای :
مدرسه حرفه ای خدمات بهداشتی
مؤسسات :
مؤسسه علوم بهداشتی
مؤسسه علوم پزشکی قانونی
مؤسسه علوم حیاتی و بیوتکنولوژی
مؤسسه بیماریهای دستگاه گوارش
بیمارستان دانشکده پزشکی
بیمارستان دانشکده پزشکی دانشگاه Bezmiâlem در بلوار Adnan Menderes در منطقه Fatih ، واقع شده است. این بیمارستان توسط سلطان Bezmiâlem برای خدمت رسانی به مسلمانان بی بضاعت ساخته شده بود. نام سابق بیمارستان یعنی بیمارستان خیریه Gureba ، در سال 2010 پس از واگذاری آن به دانشگاه Bezmiâlem تغییر یافت. بیمارستان Sema متعلق به دانشگاه Fatih ، که به خزانه داری ترکیه تحویل داده شده بود ، در سال 2016 تحت عنوان بیمارستان Dragos به دانشکده پزشکی دانشگاه Bezmiâlem ، ملحق گردید.
زندگی دانشجویی در دانشگاه Bezmiâlem
این دانشگاه فرصت های متعددی را برای دانشجویان در نظر گرفته تا اوغات فراغت خود را سپری نموده ، از تجهیزات و امکانات ورزشی و کافه تریاهای موجود در پردیس استفاده کنند ، عضو انجمن های دانشجویی شده ، در کنفرانس ها و سمینارهایی که حول موضوعات مختلف برگزار می شوند شرکت نمایند. همچنین دانشجویان می توانند براحتی به رستوران ها و مراکز خرید موجود در نزدیکی دانشگاه ، دسترسی داشته باشند.
در دانشگاه Bezmiâlem ، هر ساله یک فستیوال بهاره برگزار می شود که در آن انواع رقابت ها و مسابقات ، نمایش ها و کنسرت ها و ..‌ اجرا می شوند.
امکانات ورزشی دانشگاه Bezmiâlem
این دانشگاه دارای امکانات ورزشی چون دو محوطه تنیس روی میز ، یک محوطه تنیس خاکی ، یک زمین والیبال ، یک زمین بسکتبال و … می باشد.
باشگاه های دانشجویی دانشگاه Bezmiâlem
از جمله انجمن های دانشجویی این دانشگاه می توان به باشگاه فرهنگ ، هنر و ادبیات ، انیمه (کارتون ژاپنی) و مانگا ، عکاسی ، مسافرت و سازماندهی ، موسیقی ، فیلم ، رشد و مسئولیت اجتماعی ، تحقیقات پزشکی ، درام ، موسیقی ترکی اشاره نمود.
فعالیت های بین المللی دانشگاه Bezmiâlem
این دانشگاه از طریق عضویت در برنامه تبادل دانشجوی اراسموس ، به مبادله دانشجویان با دانشگاه های اروپایی می پردازد.
رنکینگ دانشگاه Bezmiâlem
دانشگاه Bezmiâlem ، در رتبه بندی CWUR : (Center for World University Rankings) ، برای سال تحصیلی 2020 – 2019 ، در میان بهترین دانشگاه های جهان رتبه 1986 را کسب نموده و در میان بهترین دانشگاه های ترکیه نیز دارای رتبه 60 می باشد. همچنین دانشگاه Bezmiâlem ، بر اساس عملکرد تحقیقاتی و پژوهشی در میان دانشگاه های جهان رتبه 1922 را به خود اختصاص داده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *