دانشگاه بایبورت ترکیه

دانشگاه Bayburt
دانشگاه Bayburt ، به ترکیBayburt Üniversitesi ، یک دانشگاه دولتی تحقیقاتی است که در شهر Bayburt ترکیه واقع شده است. دانشگاه Bayburt ، مورد تأیید شورای تحصیلات عالی ترکیه (YÖK) می باشد. آموزش و تحقیقات انجام شده توسط این دانشگاه بر زمینه مهندسی و علوم طبیعی تأکید دارد. دانشگاه Bayburt عضوی از انجمن دانشگاه های اتحادیه اروپا (European University Association) ، به اختصار (EUA) می باشد و همچنین در انجمن دانشگاهی قفقاز(Caucasus University Assosiation) عضویت دارد. این دانشگاه در سال 2008 تأسیس شده است.
شعار دانشگاه Bayburt عبارت است از : انتخاب نسل های پیشتاز.
در این بخش می خواهیم در ارتباط با دانشگاه Bayburt ، بخش های آکادمیک ، نحوه أخذ پذیرش از این دانشگاه و برخی موارد دیگر بحث نماییم. اگر شما نیز قصد تحصیل در دانشگاه های ترکیه را دارید ، توصیه می کنیم این مقاله را از دست ندهید.
آموزش در دانشگاه Bayburt
در دانشگاه Bayburt ، زبان آموزشی رسمی ، ترکی می باشد.
بخش های آکادمیک دانشگاه Bayburt به شرح ذیل می باشند :
دانشکده ها :
دانشکده آموزش
دانشکده علوم اقتصادی و اداری
دانشکده الهیات
دانشکده علوم انسانی و اجتماعی
دانشکده مهندسی
دانشکده علوم بهداشتی
دانشکده هنر و طراحی
دانشکده علوم کاربردی
کالج ها :
کالج تربیت بدنی و ورزش
کالج های حرفه ای :
کالج حرفه ای عدالت
کالج حرفه ای Aydıntepe
کالج حرفه ای Demirözü
کالج حرفه ای خدمات بهداشتی
کالج حرفه ای علوم اجتماعی
کالج حرفه ای علوم فنی
مؤسسات :
مؤسسه آموزش تحصیلات تکمیلی
مراکز تحقیقاتی :
تحقیقات و توسعه زنبورداری
فرهنگ و تاریخ Bayburt
آموزش و پرورش کودک
Dede Korkut
غذا ، کشاورزی و دامداری
مسائل زنان و خانواده
لابراتوار تحقیقاتی مرکزی
آموزش مستمر
آموزش زبان ترکی
آموزش از راه دور
بخش های وابسته به دانشگاه :
اصول آتاتورک و تاریخ انقلاب
انفورماتیک
علوم پایه
زبان ترکی
زبان های خارجی
در دانشگاه Bayburt ، رشته هایی چون مهندسی برق و الکترونیک ، مهندسی صنایع ، مهندسی سازه ، مهندسی مکانیک ، الهیات ، آموزش ریاضیات ابتدایی ، آموزش زبان انگلیسی ، آموزش پیش دبستانی ، آموزش علوم اجتماعی ، آموزش زبان ترکی ، جامعه شناسی ، راهنمایی و مشاوره روانشناسی ، علوم سیاسی و مدیریت عمومی ، تاریخ ، زبان و ادبیات ترکی ، مدیریت و تجارت بین الملل ، سیستم های اطلاعات مدیریتی ، کمک های اورژانسی و مدیریت حوادث ، مدیریت بهداشت ، تغذیه و رژیم غذایی و … ارائه می شوند.
رنکینگ دانشگاه Bayburt
دانشگاه Bayburt ، در رنکینگ بهترین دانشگاه های جهان رتبه 5032 را کسب نموده و در رتبه بندی برترین دانشگاه های ترکیه نیز رتبه 108 را به خود اختصاص داده است.
نحوه أخذ پذیرش از دانشگاه Bayburt برای سال تحصیلی 2021 – 2020
دانشجویان بین المللی که مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه Bayburt می باشند ، بایستی (نسبت به مقطع و رشته تحصیلی مورد نظر) آزمون SAT یا GRE و یا GMAT را پشت بگذارند و در آزمون های مذکور حداقل نمره قبولی را کسب نمایند. همچنین دانشجویان بین المللی ملزم به پشت سر گذاشتن دوره آموزش زبان ترکی نیز هستند. این دوره ها تقریباً در پایتخت تمامی کشورها تحت نظارت سفارتخانه ترکیه در آن کشور اجرا می شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *