دانشگاه اوکان

دانشگاه اوکان استانبول
دانشگاه اوکان یکی از جدیدترین و فعال ترین دانشگاه های ترکیه است. این دانشگاه را بنیاد فرهنگ ، آموزش و پرورش اوکان در سال 1999 افتتاح کرد. دانشگاه خصوصی اوکان در سال تحصیلی 2004 – 2003 فعالیت های آموزشی خود را آغاز نمود.
شعار دانشگاه اوکان عبارت است از : نزدیکترین دانشگاه به زندگی حرفه ای و کسب و کار.
آموزش در دانشگاه اوکان
زبان آموزشی در دانشگاه اوکان ترکی است. این دانشگاه در حال حاضر 63 برنامه کارشناسی ، 41 برنامه کارشناسی ارشد و 13 برنامه دکتری را ارائه می کند. دانشگاه اوکان همچنین دارای 8 دانشکده ، 3 مؤسسه ، چندین مدرسه و مراکز تحقیقاتی متعدد و … است. در این قسمت به برخی از بخش های آکادمیک دانشگاه اوکان استانبول اشاره می کنیم.
دانشکده های این دانشگاه عبارتند از : دانشکده آموزش ، دانشکده هنر و علوم ، دانشکده هنرهای زیبا ، دانشکده حقوق ، دانشکده اقتصاد و علوم اداری ، دانشکده مهندسی و معماری.
مؤسسات دانشگاه اوکان استانبول عبارتند از :مؤسسه علوم ، مؤسسه علوم اجتماعی ، مؤسسه علوم بهداشتی.
مدارس دانشگاه اوکان عبارتند از : مدرسه علوم کاربردی ، مدرسه علوم بهداشتی و مدرسه حرفه ای.
از جمله مراکز تحقیقاتی دانشگاه اوکان استانبول نیز می توان به مرکز آموزش از راه دور ، مرکز تحقیقاتی و کاربردی کامپیوتر ، مرکز تحقیقاتی و کاربردی ریسک های مالی و … اشاره نمود.
برخی از رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه اوکان به شرح ذیل می باشند :
پزشکی ، دندان پزشکی ، کارشناسی مهندسی مکانیک ، کارشناسی مهندسی برق و الکترونیک ، کارشناسی مهندسی صنایع ، کارشناسی مهندسی سیستم های انرژی ، کارشناسی مهندسی نرم افزار ، کارشناسی مهندسی کامپیوتر ، کارشناسی مهندسی عمران ، کارشناسی مهندسی ژئوماتیک ، کارشناسی مهندسی تغذیه ، کارشناسی تغذیه ، کارشناسی معماری شهری ، کارشناسی معماری داخلی ، کارشناسی معماری ، کارشناسی دبیری زبان های خارجی ، کارشناسی آموزش خصوصی ، کارشناسی علوم آموزشی ، کارشناسی حقوق ، کارشناسی تجارت بین الملل ، کارشناسی اقتصاد و دارایی ، کارشناسی کسب و کار ، کارشناسی لجستیک بین الملل ، کارشناسی روابط بین الملل ، کارشناسی زیست پزشکی وژنتیک ، کارشناسی جامعه شناسی ، کارشناسی روانشناسی ، کارشناسی رشد کودک ، کارشناسی پرستاری ، کارشناسی فیزیوتراپی ، کارشناسی مدیریت سلامت ، کارشناسی طراحی صنعتی ، کارشناسی طراحی ارتباطات بصری ، کارشناسی طراحی لباس ، کارشناسی هنر و مدیریت فرهنگی ، کارشناسی سینما و تلویزیون.
امکانات و مزایای تحصیل در دانشگاه اوکان
یک. آمادگی برای دنیای کسب و کار :
یکی از اهداف دانشگاه اوکان ایجاد رابطه بین دانشگاه و دنیای اشتغال است. در همین راستا دانشگاه اوکان این امکان را برای دانشجویان خود فراهم می کند که بتوانند از اولین سال تحصیل جهت فراگیری مهارت های شغلی و جنبه های عملی رشته تحصیلی خود در شرکت ها و مؤسسات شروع به کار نموده و علاوه بر آشنایی با حیطه های شغلی آینده خود ؛ جهت کار و اشتغال انگیزه و اشتیاق یابند. به دانشجویانی که با موفقیت این دوره آمادگی برای اشتغال را پشت سر بگذارند گواهینامه کار اعطاء می گردد.
دانشگاه اوکان قراردادهای همکاری متعددی را با شرکت های تجاری چون انجمن کار ترکیه ، هیئت مدیره روابط اقتصادی خارجی ترکیه ، انجمن بین المللی حمل و نقل ، شورای بازرگانی اوراسیایی ترکیه ، انجمن سرمایه گذاران وگردشگری ترکیه ، هلال احمر ترکیه و … و همچنین دانشگاه هایی چون دانشگاه ایالتی موری ، دانشگاه پکن و … امضاء نموده است.
دو. امکانات علمی ، فرهنگی ، رفاهی ، ورزشی :
دانشگاه اوکان جهت ارائه آموزش در بالاترین سطح کیفی و همچنین رفاه حال دانشجویان امکانات متعددی را در نظر گرفته که از آن جمله می توان به کارگاه های فنی مجهز ، لابراتوارهای کامپیوتری و فنی ، کلاس های درس مدرن و پیشرفته ، مراکز تحقیقاتی ، سالن های همایش ، کتابخانه ، مرکز پرورش اندام ، سالن های ورزشی مختلف ، استخر‌ ، رستوران ها و کافه تریاها اشاره نمود.
همچنین مرکز اجتماعی جدید دانشگاه اوکان که در سال 2008 تأسیس شده است ، امکاناتی چون سونا ، سینما ، کافه ، فروشگاه و … را در خود جای داده است.
در سالن ورزشی دانشگاه نیز امکاناتی چون باشگاه فیتنس با ظرفیت 400 نفر ، زمین های والیبال ، فوتبال ، بسکتبال و تنیس و استخر ، جهت رفاه دانشجویان در نظر گرفته شده است.
فعالیت های دانشجویی در دانشگاه اوکان :در این دانشگاه انجمن های دانشجویی متعددی وجود دارند که در زمینه های مختلف فعالیت و رویدادهای علمی ، فرهنگی ، ورزشی و … بسیاری را در سطح دانشگاه برنامه ریزی و اجرا می کنند. هر یک از این باشگاه های دانشجویی دارای اتاقی مجزا واقع در مرکز اجتماعی دانشگاه می باشند.
امکانات اسکان و تغذیه :دانشجویان دختر و پسر می توانند در خوابگاه های مجهز دانشگاه اسکان نمایند. این خوابگاه ها شامل امکاناتی چون سالن غذاخوری ، کافه تریا ، سرویس بهداشتی و حمام ، اینترنت ، اتاق های مطالعه ، لباسشویی ، بیمارستان شبانه روزی ، خدمات نظافت و تمیزکاری و … می باشند.
همچنین یک تیم امنیتی برای این خوابگاه ها در نظر گرفته شده که آسایش و امنیت دانشجویان به طور شبانه روزی تحت کنترل و مدیریت این گروه قرار دارد.
رفت و آمد به دانشگاه اوکان : نزدیکی دانشگاه اوکان به فرودگاه Sabiha Goke رفت و آمد به دانشگاه را آسان نموده است.
سه. فعالیت های بین المللی دانشگاه اوکان :
همانطور که قبلاً نیز اشاره نمودیم دانشگاه اوکان دارای قرار دادهای همکاری علمی با دانشگاه های کشورهای مختلف جهان بویژه اتحادیه اروپا است.
این دانشگاه عضو فعالی از برنامه تبادلی اراسموس بوده و از این طریق به تبادل دانشجویان با دانشگاه های اتحادیه اروپا می پردازد.
رنکینگ دانشگاه اوکان
دانشگاه اوکان در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان ، رتبه 4088 را کسب نموده و در میان برترین دانشگاه های ترکیه نیز دارای رتبه 69 می باشد.
پروسه أخذ پذیرش از دانشگاه اوکان استانبول برای سال تحصیلی 2021 – 2020
دانشجویان بومی ترکیه جهت ورود به دانشگاه اوکان باید آزمون ورودی دانشگاه را با موفقیت پشت سر بگذارند.
دانشجویان بین المللی نیز جهت أخذ پذیرش از این دانشگاه بایستی در آزمون GRE نمره بالای 280 را کسب نمایند. بعلاوه از آنجاییکه زبان آموزشی در دانشگاه اوکان ترکی است ، دانشجویان خارجی باید گواهینامه دوره مهارت های زبان ترکی را نیز به دانشگاه تحویل دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *