دانشگاه اوزیین

دانشگاه اوزیین ترکیه
دانشگاه اوزیین (Özyeğin University) ، یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که در شهر استانبول وقع شده است. این دانشگاه در 18 می سال 2007 تأسیس گردید. این دانشگاه مورد تأیید شورای تحصیلات عالی ترکیه YÖK می باشد.
در این مقاله می خواهیم در ارتباط با دانشگاه Özyeğin ، برنامه های تحصیلی و نحوه أخذ پذیرش از این دانشگاه بحث نماییم. اگر شما نیز مایل به کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با دانشگاه های ترکیه هستید در ادامه مقاله ما را همراهی نمایید.
تاریخچه تأسیس دانشگاه Özyeğin
این دانشگاه در سال 2007 ، توسط بنیاد Hüsnü M .Özyeğin تأسیس گردید‌. دانشگاه Özyeğin ، اولین کلاس های درسی را در دپارتمان مدیریت بازرگانی برگزار و برنامه های آموزشی خود را نیز در سپتامبر 2008 آغاز نمود.
اهداف دانشگاه Özyeğin
هدف دانشگاه Özyeğin این است که با تولید دانش بدیع ، خلاقانه و ارزشمند از طریق سیستم آموزشی کاملاً مدرن و ساختار نوآورانه خود و همچنین بخش های مختلف این دانشگاه که کاملا ً متمرکز بر برنامه های آموزشی هستند ، به پیشرفت جامعه ترکیه کمک نماید. هدف دیگر این دانشگاه این است که از طریق یک الگوی مفید و مؤثر بورسیه تحصیلی و حمایت مالی ، امکان تحصیل تمامی دانشجویان مستعد و علاقمند را در این دانشگاه فراهم آورد‌.
آموزش در دانشگاه Özyeğin
در این دانشگاه برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی و ترکی ارائه می شوند.
بخش های آکادمیک دانشگاه Özyeğin و برنامه های تحصیلی ارائه شده در آنها به شرح ذیل می باشند :
برنامه های کارشناسی :
دانشکده معماری و طراحی : شامل معماری (انگلیسی و ترکی) ، طراحی ارتباطات ، طراحی صنعتی ، معماری داخلی و طراحی محیطی
دانشکده بازرگانی : شامل بانکداری و امور مالی ، مدیریت بازرگانی ، اقتصاد ، کارآفرینی ، تجارت و بازرگانی بین الملل ، سیستم های اطلاعات مدیریتی
دانشکده مهندسی : شامل مهندسی عمران ، علوم کامپیوتر ، مهندسی برق و الکترونیک ، مهندسی صنایع ، مهندسی مکانیک ، علوم ریاضی و طبیعی
دانشکده حقوق : حقوق
دانشکده علوم اجتماعی (انگلیسی و ترکی) : شامل روابط بین الملل ، روانشناسی
مدرسه علوم کاربردی : شامل مدیریت هتل ، هنرهای اغذیه و پخت و پز
مدرسه هوانوردی : شامل مدیریت حمل و نقل هوایی ، برنامه پرواز تخصصی
مدرسه زبان : شامل برنامه های زبان های مدرن ، برنامه آمادگی زبان انگلیسی ، برنامه های زبان انگلیسی برای دوره کارشناسی
تحصیلات تکمیلی :
مدرسه تحصیلات تکمیلی بازرگانی : شامل کار آفرینی ،MBA اجرایی ، مهندسی مالی و مدیریت ریسک (که تحت پوشش مدرسه تحصیلات تکمیلی مهندسی می باشد) ،MBA ، دکترای بازرگانی
مدرسه تحصیلات تکمیلی مهندسی : شامل معماری ، مهندسی عمران ، علوم کامپیوتر ، مهندسی برق و الکترونیک ، مهندسی صنایع ، مهندسی مکانیک
مدرسه تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی : شامل برنامه تحصیلات تکمیلی برای طراحی ، تکنولوژی و جامعه (کارشناسی ارشد و دکتری) ، برنامه تحصیلات تکمیلی برای حقوق ، برنامه تحصیلات تکمیلی برای روانشناسی
پردیس های دانشگاه Özyeğin
پردیس Altunizade ، اولین پردیس دانشگاه Özyeğin است که در سال 2008 افتتاح شده بود. بعدها دانشگاه یک پردیس جدید در منطقه Çekmeköy استانبول دایر نمود. در سال 2013 تمامی دپارتمان های دانشگاه به پردیس Çekmeköy انتقال یافتند.
امکانات دانشگاه Özyeğin
دانشگاه Özyeğin تمامی تسهیلات و امکانات لازم را جهت رشد و پرورش دانشجویان در حوزه های علمی ، فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی و آماده سازی آنان برای زندگی آینده فراهم نموده است. برخی از امکانات دانشگاه Özyeğin عبارتند از : خوابگاه های دانشجویی مجهز ، مرکز ورزشی به مساحت 13000 متر مربع ، کتابخانه به مساحت 2600 متر مربع ، تالار کنفرانس با ظرفیت 350 نفر ، کلاس های درس مدرن و آزمایشگاه های مجهز به تکنولوژی روز دنیا ، سالن های مطالعه آرام و راحت و …
همچنین این دانشگاه خدمات پزشکی خوبی را نیز به دانشجویان خود ارائه می کند. در پردیس دانشگاه چندین پزشک جهت انجام آزمایش های پزشکی و خدمات درمانی در 7 روز هفته و بصورت 24 ساعته در دسترس می باشند. همچنین همواره یک آمبولانس کاملاً مجهز با تیمی از بهیاران و پیراپزشکان بسیار مجرب و با مهارت در زمینه خدمات اورژانسی حاضر در محل می باشد. در مواردی که نیاز به خدمات درمانی بیشتری باشد ، دانشجویان به نزدیکترین بیمارستان انتقال داده می شوند.
زندگی در دانشگاه Özyeğin ، این فرصت را به دانشجویان می دهد که بتوانند فعالیت های آکادمیک خود را در کنار فعالیت ها و رویدادهای ورزشی و اجتماعی پیش ببرند. دانشگاه Özyeğin میزبان طیف وسیع و متنوعی از فعالیت های ورزشی در سالن ها و زمین های ورزشی سرپوشیده و روباز خود می باشد. مراکز پرورش اندام دانشگاه دارای امکانات کامل از جمله تردمیل ، دوچرخه های ایستاده ، تجهیزات پرورش وزن و قدرت ، مربیان و … می باشند. همچنین سالن های ورزشی امکانات تنیس روی میز ، آیروبیک و … را نیز در خود جای داده اند.
این دانشگاه دارای انجمن های دانشجویی مختلفی است که در حوزه های گوناگونی فعالیت می کنند. دانشگاه Özyeğin دارای تیم های ورزشی متعددی در زمینه های مختلف نیز می باشد.
برنامه های تبادل دانشجو
دانشگاه Özyeğin عضوی از برنامه تبادل دانشجوی اراسموس بوده و از این طریق به مبادله دانشجویان با دانشگاه های اتحادیه اروپا می پردازد.
رنکینگ دانشگاه Özyeğin
دانشگاه Özyeğin در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان رتبه 3840 را کسب نموده و در میان برترین دانشگاه های ترکیه نیز رتبه 57 را به خود اختصاص داده است.
نحوه أخذ پذیرش از دانشگاه Özyeğin
دانشجویان بین المللی که از مقطع دبیرستان فارغ التحصیل شده اند می توانند از طریق آزمون YÖS دانشگاه Özyeğin و یا معدل مقطع دیپلم اقدام به پذیرش در این دانشگاه نمایند.

به بحث بپیوندید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه