دانشگاه افیون کوجاتپه

دانشگاه Afyon Kocatepe ترکیه
دانشگاه افیون (Afyon Kocatepe) یکی از دانشگاه های دولتی نسبتاً خوب استان افیون قره حصار می باشد که در سال 1992 در این استان تأسیس گردید و در سال تحصیلی 93-92 رسماً آغاز به فعالیت نمود. اساس این دانشگاه را دبیرستان مالی و حسابداری Afyonkarahisar که در سال 1974 در استان افیون قره حصار تأسیس شده بود ، تشکیل می دهد.
در حال حاضر این دانشگاه شامل 15 دانشکده ، 15 کالج حرفه ای در مقطع دکتری ، 5 مدرسه در مقطع کارشناسی و 5 مؤسسه در مقطع کارشناسی می باشد‌.
در این مقاله قصد داریم تمامی اطلاعات لازم در ارتباط با دانشگاه Afyon Kocatepe را ارائه نماییم. اگر شما نیز قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه را دارید در ادامه مقاله ما را همراهی کنید‌.
استان افیون قره حصار
استان افیون قره حصار یکی از مناطق قدیمی ترکیه است که در ناحیه اژه واقع شده است. مردم این استان اغلب مسلمانان سنی مذهب هستند. این ناحیه از وضع اقتصادی نسبتاً مطلوبی برخوردار است و به همین دلیل افیون قره حصار از استان های پیشرفته ترکیه محسوب می گردد.
جاذبه های طبیعی بیشمار و آثار تاریخی پربار افیون قره حصار سالانه گردشگران بسیاری را به این منطقه جذب می کنند که بعنوان مثال می توان به چشمه های معدنی آب گرم که سبب بهبود انواع بیماریهای رماتیسمی و مفصلی می شوند اشاره نمود.
آموزش در دانشگاه Afyon Kocatepe
در حال حاضر دانشجویان بسیاری در مقاطع کارشناسی ، ارشد و دکتری در حال تحصیل در این دانشگاه می باشند. اغلب رشته های تحصیلی در دانشگاه Afyon Kocatepe به زبان ترکی تدریس می شوند، لذا تمامی دانشجویان خارجی باید به این زبان مسلط باشند.
همچنین این دانشگاه از طریق برنامه های تبادلی مانند اراسموس یا فارابی به تبادل دانشجویان با بهترین دانشگاه ها در سطح ترکیه و اروپا می پردازد. بدین ترتیب دانشجویان قادر خواهند بود که بخشی از تحصیلات خود را در این دانشگاه ها سپری کنند.
فهرست برخی از دانشکده ها ، بخش ها و رشته های تحصیلی دانشگاه Afyon Kocatepe
آموزش پزشکی و دامپزشکی (دانشکده پزشکی و دامپزشکی)
آموزش بهداشت (دانشکده پزشکی ، دانشکده بهداشت ، کالج حرفه ای خدمات بهداشتی)
آموزش مهندسی (دانشکده فنی و برخی از مدارس حرفه ای)
آموزش گردشگری (دانشکده گردشگری)
تربیت دبیر(دانشکده تربیت دبیر و دانشکده تربیت بدنی و ورزش)
آموزش علوم اقتصادی و اداری (دانشکده اقتصاد و علوم اداری ، دانشکده علوم کاربردی بولوارین و برخی از مدارس حرفه ای)
آموزش هنر (دانشکده هنرهای زیبا و کنسرواتوار دولتی)
تحقیقات و تحصیلات تکمیلی در دانشگاه Afyon Kocatepe از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است. این فعالیت ها در مؤسسات تحصیلات تکمیلی دانشگاه انجام می شوند.
مؤسسه عالی علوم بهداشتی ، مؤسسه تحصیلات تکمیلی علوم و مهندسی ، مؤسسه علوم آموزشی ، مؤسسه هنرهای زیبا و مؤسسه علوم انسانی از جمله مؤسسات تحصیلات تکمیلی دانشگاه Afyon Kocatepe می باشند. دانشگاه افیون کوجاتپه دارای چندین آزمایشگاه تحقیقاتی نیز می باشد.
امکانات و فعالیت های فرهنگی دانشگاه Afyon Kocatepe
دانشگاه Afyon Kocatepe در کنار تلاش جهت ارائه بالاترین سطوح آموزشی ، زمینه و امکانات لازم جهت برگزاری انواع فعالیت های فرهنگی ، اجتماعی و … در این دانشگاه را نیز فراهم می نماید.
در همین راستا این دانشگاه از انواع فعالیت ها و برنامه های فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ، ورزشی و … که توسط انجمن های دانشجویی سازماندهی می شوند بطور کامل حمایت می کند.
از جمله این رویدادها و برنامه ها می توان به برگزاری انواع کنفرانس ها ، سمینارها ، گردهمایی ها ، مسابقات مد ، عکاسی ، ورزشی ، فستیوال سنتی بهاره و بسیاری دیگر اشاره نمود.
در دانشگاه Afyon Kocatepe سالن های بزرگ و مجهز جهت انجام انواع فعالیت های فرهنگی و هنری در اختیار اساتید و دانشجویان قرار داده شده است که از جمله می توان به مرکز فرهنگی M. Rıza Çerçel و مرکز فرهنگی آتاتورک اشاره نمود.
امکانات دانشگاه Afyon Kocatepe
دانشگاه Afyon Kocatepe ، امکانات و خدمات متنوعی را به دانشجویان خود ارائه می دهد که از جمله می توان به موارد ذیل اشاره نمود :
امکانات تغذیه و اسکان : خوابگاه های بسیار مجهز و بزرگ دانشگاه افیون کوجاتپه که در محوطه دانشگاه واقع شده اند ، امکانات رفاهی بسیاری را جهت اسکان دانشجویان دختر و پسر فراهم نموده اند. در این خوابگاه ها وعده های غذایی سالم و رایگان نیز بین دانشجویان توزیع می گردد.
همچنین دانشجویان می توانند در صورت تمایل انواع غذاهای متنوع ، سالم و ارزان را از رستوران ها و کافه تریاهایی که در سرتاسر پردیس های دانشگاه واقع شده اند ، تهیه نمایند.
لازم به ذکر است که سازمان بازرسی نیز بطور مداوم کیفیت و سلامت تمام غذاهای ارائه شده در دانشگاه افیون کوجاتپه را بررسی می نماید.
امکانات و فعالیت های ورزشی دانشگاه : در دانشگاه Afyon Kocatepe سالانه مسابقات ورزشی مختلفی برگزار می گردد و نفرات برتر به مسابقات کشوری راه پیدا می کنند. امکانات ورزشی دانشگاه نیز شامل سالن فیتنس ، زمین های تنیس ، والیبال ، بسکتبال ، فوتبال ، استخرهای سرپوشیده و روباز و … می شود.
خدمات پزشکی- درمانی دانشگاه : مرکز درمانی دانشگاه Afyon Kocatepe ، خدمات بهداشتی و پزشکی اولیه و همچنین خدمات مشاوره و روانشناسی را به صورت رایگان ارائه می کند. همچنین دانشجویان و پرسنل می توانند در صورت نیاز به خدمات درمانی بیشتر به بیمارستان های بسیار مجهز طرف قرارداد دانشگاه نیز مراجعه نمایند.
رنکینگ (رتبه بندی) دانشگاه Afyon Kocatepe
دانشگاه افیون کوجاتپه در سال 2018 رتبه 2479 را در میان بهترین دانشگاه های جهان به خود اختصاص داده است و در میان بهترین دانشگاه های ترکیه نیز دارای رتبه 32 می باشد.
همچنین لازم به ذکر است که این دانشگاه مورد تأیید وزارت علوم ایران نمی باشد.
نحوه أخذ پذیرش در دانشگاه Afyon Kocatepe
جهت ورود به این دانشگاه بایستی در آزمون YOS دانشگاه های معتبر ترکیه شرکت و حداقل نمره قبولی را کسب نمایید. در خود دانشگاه Afyon Kocatepe آزمون YOS برگزار نمی شود و لذا دانشگاه افیون به نتایج این آزمون در سایر دانشگاه ها استناد می کند.
همچنین از آنجاییکه که بیشتر رشته های تحصیلی دانشگاه افیون کوجاتپه به زبان ترکی تدریس می شوند لذا ارائه مدرک زبان TOMER نیز برای همه دانشجویان خارجی ضروری است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *