دانشگاه ارزینجان

دانشگاه ارزینجان
دانشگاه ارزینجان بینالی ییلدیریم(Erzincan Binali Yıldırım University) یکی از دانشگاه های جدید ترکیه است که در یک مارس 2006 از طریق ادغام چندین مدرسه تشکیل شد. یکی از این مدارس ، مدرسه حقوق است که در سال 1987 تأسیس شده بود. این دانشگاه در ارزینجان ترکیه واقع شده است. دانشگاه ارزینجان دارای تائیدیه شورای تحصیلات عالی ترکیه YÖK می باشد.
شعار دانشگاه ارزینجان عبارت است از : یک دانشگاه جهانی در آناتولی.
در این مقاله قصد داریم در ارتباط با دانشگاه ارزینجان و روش های أخذ پذیرش از این دانشگاه بحث نماییم. اگر شما نیز در حال برنامه ریزی جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه می باشید ، در این مقاله ما را همراهی نمایید.
تاریخچه تأسیس دانشگاه ارزینجان
تاریخچه تشکیل دانشگاه ارزینجان به مدرسه حرفه ای ارزینجان و مدرسه آموزش ارزینجان باز می گردد. این دو مدرسه در سال 1976 به دستور وزارت آموزش ترکیه تأسیس شده و سپس بر طبق قانون شماره 41 به دانشگاه آتاتورک ملحق گردیدند.
در سال 1992 مدرسه آموزش به دانشکده آموزش تبدیل شد و همچنان تحت وابستگی دانشگاه آتاتورک در مقطع کارشناسی رشته آموزش ابتدایی به فعالیت خود ادامه داد.
دانشکده حقوق نیز در سال 1987 طبق قانون شماره 3389 تأسیس گردید و در سال 1991 فعالیت های آموزشی خود را آغاز نمود. هر چند پس از زلزله سهمگین سال 1992 فعالیت های این دانشکده در دانشکده حقوق دانشگاه آنکارا ادامه پیدا کرد. در سال 1994 برنامه آموزشی در دانشکده آموزش ارزینجان مجدداً شروع شد.
مدرسه بهداشت نیز بر طبق یک پروتکل همکاری بین وزارت بهداشت و شورای تحصیلات عالی ترکیه (YÖK) بر طبق قانون کابینه به شماره 8655 ، در سال 1966 افتتاح گردید و در سال تحصیلی 2000-1999 فعالیت های آموزشی خود را آغاز نمود.
سپس دانشکده هنر و علوم نیز تأسیس و در سال تحصیلی 2004-2005 شروع به کار نمود.
در خلال سال های 2004-1991 ، مدرسه الهیات ارزینجان و برخی مدارس حرفه ای در شهرهای رفاهیه ، ترجان و کلکیت احداث شدند‌. این مدارس وابسته به دانشگاه آتاتورک بودند.
در نهایت دانشگاه ارزینجان در سال 2006 طبق قانون شماره 5467 تأسیس شد‌. پس از احداث دانشگاه ارزینجان ، دانشکده ها ، مدارس ، مؤسسات و بخش های بسیاری به این دانشگاه اضافه شدند.
آموزش در دانشگاه ارزینجان
دانشگاه ارزینجان دارای بیش از 22 هزار دانشجو در رشته های مختلف است. این دانشگاه شامل 10 دانشکده و 12 مدرسه عالی است.
بخش های آکادمیک دانشگاه ارزینجان به شرح ذیل می باشند :
دانشکده ها
دانشکده حقوق
دانشکده پزشکی
دانشکده داروسازی
دانشکده دندانپزشکی
دانشکده هنر و علوم
دانشکده آموزش
دانشکده اقتصاد و علوم اداری
دانشکده مهندسی
دانشکده الهیات
دانشکده علوم بهداشتی
مؤسسات
مؤسسه علوم کاربردی
مؤسسه علوم اجتماعی
مؤسسه علوم بهداشتی
مؤسسات تحقیقاتی و مراکز مدیریتی
مؤسسه تحقیقاتی و کاربردی علوم کامپیوتر
مرکز مدیریت تحقیقاتی و آموزشی زلزله آناتولی شرقی
مرکز مدیریت تحقیقاتی و کاربردی مردم ترکیه
مرکز مدیریت تحقیقات استراتژیک
مرکز مدیریت تحقیقاتی و کاربردی تنوع زیستی
مرکز مدیریت تحقیقاتی و کاربردی Yukarı Fırat Havzası
مرکز مدیریت تکنوکنت ارزینجان
مرکز مدیریت MEYOK
مرکز مدیریت آموزش پروژه
مرکز مدیریت آموزش توسعه استراتژیک
مرکز مدیریت روابط بین الملل
ناگفته نماند که دانشگاه ارزینجان عضوی از انجمن دانشگاهی قفقاز می باشد.
نحوه أخذ پذیرش از دانشگاه ارزینجان
دانشگاه ارزینجان ، از جمله دانشگاه هایی است که شرایط پذیرش چندان سختی ندارند. در صورتیکه در آزمون یوس (YÖS) سایر دانشگاه های ترکیه نمره حد نصاب را کسب ننموده اید ، با حداقل نمره 40 در این آزمون و معدل بالای دیپلم و پیش دانشگاهی می توانید در دانشگاه ارزینجان به ادامه تحصیل بپردازید.
رنکینگ دانشگاه ارزینجان
دانشگاه ارزینجان در رده بهترین دانشگاه های جهان دارای رتبه 5089 می باشد. این دانشگاه در میان برترین دانشگاه های ترکیه نیز رتبه 95 را به خود اختصاص داده است.

به بحث بپیوندید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه