دانشگاه آماسیا

دانشگاه Amasya ترکیه
دانشگاه Amasya ، (به ترکی Amasya Üniversitesi) یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه است که در 17 مارس سال 2006 تأسیس و در Amasya واقع شده است.
در این بخش می خواهیم قدری درباره این دانشگاه و نحوه أخذ پذیرش از آن بحث نماییم. اگر شما نیز جزو افرادی هستید که برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه برنامه ریزی نموده اند ، توصیه می کنیم این مطلب را از دست ندهید.
تاریخچه تأسیس دانشگاه Amasya
ریشه های تأسیس این دانشگاه به سال 1974 باز می گردد ، یعنی زمانی که وزارت آموزش ترکیه یک مؤسسه تربیت معلم در Amasya دایر نمود. این وزارت در سال 1975 نیز یک مدرسه حرفه ای در این شهر احداث نمود.
در سال 1982 ، یعنی زمانیکه شورای تحصیلات عالی ترکیه پایه گذاری گردید ، این دو مدرسه ، واحدهایی از دانشگاه (Ondokuz Mayıs) شهر سامسون شدند.
در سال تحصیلی 2012 – 2011 ، دانشگاه Amasya از طریق 5 دانشکده شامل دانشکده آموزش ، علوم و هنر ، معماری ، تکنولوژی ، پزشکی و همچنین یک مدرسه حرفه ای بهداشت ، پنج مدرسه حرفه ای دیگر به نام های Amasya ، Merzifon، Taşova، Suluova ، Gümüşhacıköy و دو مؤسسه یعنی مؤسسه علوم و علوم اجتماعی دوره های آموزشی را به دانشجویان ارائه نمود.
آموزش در دانشگاه Amasya
بخش های آکادمیک دانشگاه به شرح ذیل می باشند.
دانشکده ها :
دانشکده آموزش ، دانشکده علوم و ادبیات ، دانشکده تکنولوژی ، دانشکده معماری ، دانشکده پزشکی (با همکاری دانشگاه Ondokuz Mayıs شهر Samsun) ، دانشکده اقتصاد و مدیریت.
مؤسسات :
مؤسسه علوم
مؤسسه علوم اجتماعی
آموزشکده :
کالج بهداشت
آموزشکده فنی :
آموزشکده فنی Amasya
آموزشکده فنی Merzifon
آموزشکده فنی Suluova
آموزشکده فنی Taşova
آموزشکده فنی Gümüşhacıköy
لابراتوار تحقیقاتی مرکزی :
این لابراتوار وابسته به دانشگاه Amasya بوده و در پردیس Ipekköy واقع شده است.
برنامه ها و فعالیت های بین المللی دانشگاه Amasya
در حال حاضر تعداد توافق نامه ها و برنامه های بین المللی این دانشگاه به سرعت در حال افزایش می باشد.
دانشگاه Amasya ، دارای برخی برنامه های تبادلی بین المللی چون اراسموس ، Grundtvig ، Comenius و Leonardo می باشد. هر ساله تعدادی از دانشجویان این دانشگاه از طریق این برنامه های بین المللی به دانشگاه های کشورهای خارجی انتقال تحصیلی می گیرند (برای یک مدت محدود) و یا دانشجویان دانشگاه های خارجی جهت ادامه تحصیل به دانشگاه Amasya می آیند. همچنین این دانشگاه از برنامه تبادلی فارابی برای مبادله دانشجویان با دانشگاه های داخل ترکیه استفاده می کند.
نحوه أخذ پذیرش از دانشگاه Amasya
برای أخذ پذیرش از این دانشگاه دو روش اصلی وجود دارد.
یک. از طریق آزمون ورودی : تمامی دانشجویان بومی ترکیه جهت ورود به دانشگاه Amasya باید در این آزمون شرکت نموده و نمره قبولی کسب نمایند.
دو. از طریق نمرات آزمون هایGMAT ، SAT و GRE : دانشجویان بین المللی در صورتیکه خواهان پذیرش در دانشگاه Amasya باشند ، بایستی در آزمون های بین المللی مذکور شرکت و نمره بالای 1600 کسب نمایند.
رنکینگ دانشگاه Amasya
این دانشگاه در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان در رنک 6203 قرار دارد و در میان برترین دانشگاه های ترکیه نیز دارای رنک 117 می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *