دانشگاه آرتوین ترکیه

دانشگاه Çoruh آرتوین (Artvin)
دانشگاه Çoruh آرتوین ، به ترکی (Artvin Çoruh Üniversitesi) ، در 17 می سال 2007 در شهر Artvin ترکیه تأسیس گردیده است. این دانشگاه از زمان تأسیس تاکنون دستخوش تغییرات و پیشرفت های سریعی شده است. دانشگاه Çoruh آرتوین مورد تأیید شورای تحصیلات عالی ترکیه (YÖK) می باشد.
در این مقاله می خواهیم در ارتباط با دانشگاه Çoruh آرتوین ، بخش های آکادمیک ، امکانات ، رنکینگ علمی و نحوه أخذ پذیرش از این دانشگاه برای علاقمندان به مهاجرت تحصیلی به ترکیه بحث نماییم. اگر شما نیز در حال برنامه ریزی برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه می باشید ، توصیه می کنیم این مقاله را از دست ندهید.
آموزش در دانشگاه Çoruh آرتوین
دانشگاه Çoruh آرتوین برنامه های آموزشی را در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می دهد.
پردیس ها و بخش های آکادمیک :
این دانشگاه فعالیت های آموزشی ، تحقیقاتی و اجتماعی – فرهنگی خود را در دو پردیس ادامه می دهد. یکی از این پردیس ها در مرکز شهر Artvin و دیگری یعنی پردیس Seyitler در فاصله 3 کیلومتری از آن قرار دارد.
ساختمان اصلی دانشگاه واقع در پردیس Seyitler ، دفتر ریاست ، دانشکده جنگلداری ، دانشکده علوم و ادبیات و مدرسه تحصیلات تکمیلی علوم طبیعی را در خود جای داده است. همچنین طرحی برای ساخت یک مرکز فرهنگی و هنری در دست انجام است که این مرکز شامل یک سینما ، اتاق های سمینار ، بانک ها ، آرایشگاه ، یک کافه تریا برای دانشجویان و کارکنان دانشگاه ، یک مرکز پزشکی ، یک داروخانه (جهت تأمین نیازهای دانشجویان و کارکنان دانشگاه) خواهد بود. علاوه بر مرکز فرهنگی و اجتماعی ، یک مرکز ورزشی با ظرفیت 900 تماشاگر نیز در پردیس Seyitler احداث خواهد شد.
پردیس مرکز شهر که در نزدیکی رود Çoruh واقع شده ، مدرسه حرفه ای Artvin را در خود جای داده است. برای این پردیس نیز طرح ساخت یک مرکز همایش فرهنگی در نظر گرفته شده است که دانشجویان را قادر خواهد ساخت تا فعالیت های آموزشی خود را در محیطی آرام انجام دهند.
علاوه بر این دو پردیس ، کالج بهداشت دانشگاه Çoruh آرتوین ، فعالیت های آموزشی را در ساختمان خود کالج واقع در مرکز شهر انجام می دهد.
همچنین ساختمان موقت مدرسه حرفه ای Arhavi متعلق به دانشگاه Çoruh آرتوین ، در شهر Arhavi واقع شده و مدرسه حرفه ای Hopa متعلق به این دانشگاه نیز در پردیس دانشگاه فنی کارادنیز (Karadeniz Technical University) در شهر Trabzon قرار دارد.
امکانات و خدمات دانشگاه Çoruh آرتوین
خدمات تغذیه :
دانشجویان و کارکنان این دانشگاه می توانند غذاهای متنوع ، با کیفیت و در عین حال مقرون به صرفه را از کافه تریاهای دانشگاه تهیه نمایند.
خدمات اسکان :
دانشگاه Çoruh آرتوین ، دو خوابگاه دولتی را که در داخل شهر قرار دارند برای دانشجویان دختر و پسر در نظر گرفته است. یکی از این خوابگاه ها ظرفیت اسکان 200 دانشجوی دختر و پسر و دیگری ظرفیت اسکان 120 دانشجوی دختر را دارند. بعلاوه یک خوابگاه با ظرفیت پذیرش 500 دانشجو در نزدیکی پردیس Seyitler در حال ساخت می باشد. همچنین دانشجویان می توانند از خوابگاه های خصوصی موجود در مرکز شهر نیز استفاده کنند.
امکانات کامپیوتر و اینترنت :
تمامی دپارتمان های دانشگاه به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند. پردیس Seyitler ، کاملاً مجهز به اینترنت wireless و Ethernet و همچنین 6 لابراتوار کامپیوتری با 160 کامپیوتر می باشد. بعلاوه دانشگاه Çoruh آرتوین ، یک کلاس آموزش از راه دور با ظرفیت 40 دانشجو را برگزار می کند.
بورسیه های تحصیلی و فرصت های کار دانشجویی :
علاوه بر سازمان آموزش ترکیه ، چندین مؤسسه در شهر Artvin ، به دانشجویان کم بضاعتی که دارای کارنامه آکادمیک خوبی هستند بورسیه های تحصیلی ارائه می کنند. همچنین دانشجویان می توانند از طریق فعالیت در شغل های پاره وقت در خود دانشگاه بخشی از نیازهای مالی خود را تأمین نمایند.
دانشگاه Çoruh آرتوین ، فرصت های شغلی بسیاری را در دفتر ریاست ، دفتر روابط بین الملل ، دپارتمان های آکادمیک و اداری مختلف ، مجتمع های بهداشتی و ورزشی برای دانشجویان فراهم می کند.
برنامه های تبادل دانشجو در دانشگاه Çoruh آرتوین
دانشگاهÇoruh آرتوین ، فرصت ادامه تحصیل در خارج از کشور را برای دانشجویان خود فراهم نموده است. یکی از مهم ترین برنامه های تبادل دانشجویی در این دانشگاه برنامه اراسموس پلاس می باشد که از لحاظ مالی تحت حمایت اتحادیه اروپا قرار دارد. دانشگاه Çoruh آرتوین با 32 دانشگاه از 13 کشور اروپایی قرادادهای دوطرفه برنامه اراسموس را امضاء نموده و بدین ترتیب دانشجویان محصل در این دانشگاه قادر خواهند بود که بخشی از تحصیلات آکادمیک خود را در دانشگاه های برجسته اروپا سپری نمایند.
رنکینگ دانشگاه Çoruh آرتوین
این دانشگاه در رنکینگ بهترین دانشگاه های جهان رتبه 4823 را کسب نموده و در رنکینگ برترین دانشگاه های ترکیه نیز رتبه 102 را به خود اختصاص داده است.
نحوه أخذ پذیرش از دانشگاه Çoruh آرتوین برای سال تحصیلی 2021 – 2020
دانشجویان بین المللی جهت أخذ پذیرش از این دانشگاه (با توجه به مقطع و رشته تحصیلی) باید در آزمون هایی چون SAT یا GRE و یا GMAT شرکت و نمره حد نصاب را کسب نمایند.
همچنین دانشجویان بین المللی ملزم به پشت سر گذاشتن دوره زبان ترکی نیز می باشند. این دوره ها تقریباً در پایتخت تمام کشورها تحت نظارت سفارتخانه ترکیه در آن کشور برگزار می شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *