دانشگاه آدیامان

دانشگاه Adıyaman ترکیه
دانشگاه Adıyaman یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه است که در استان Adıyaman واقع شده است. این دانشگاه مورد تأیید شورای تحصیلات عالی ترکیه (YÖK) می باشد. در این مقاله می خواهیم بطور مختصر درباره دانشگاه Adıyaman بحث نماییم. اگر شما نیز در حال برنامه ریزی برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه و به دنبال کسب اطلاعات ضروری در ارتباط با دانشگاه های این کشور می باشید ، در این مقاله ما را همراهی نمایید.
تاریخچه تأسیس دانشگاه Adıyaman
تاریخچه این دانشگاه که در سال 2006 دایر شده است ، به سال ها قبل باز می گردد. دانشگاهAdıyaman ، ، به ترکی(Adıyaman Üniversitesi) ، در سال 1983 تحت عنوان مدرسه حرفه ای Adıyaman تأسیس گردید که در آن زمان وابسته به دانشگاه اینونو (İnönü Üniversitesi) بود.
به دنبال آن مدرسه بهداشت در سال 1996 ، دانشکده علوم و ادبیات در سال 1998 و دانشکده آموزش وابسته به دانشگاه Gaziantep ، مدرسه حرفه ای Gölbaşı در سال 1998 ، مدرسه حرفه ای Besni در سال 1997 ، دانشکده آموزش فنی و حرفه ای Adıyaman در سال 2003 ، مدرسه حرفه ای Kahta وابسته به دانشگاه Harran در سال 1997 تأسیس شدند. نهایتاً این دانشگاه که در واقع بخش های آکادمیک آن از سه دانشگاه مختلف شکل گرفته اند ، در سال 2006 تحت عنوان دانشگاه Adıyaman دایر گردید.
آموزش در دانشگاه Adıyaman
این دانشگاه آموزش با کیفیت را بر اساس ارزش های جهانی و فعالیت های فرهنگی – اجتماعی ارائه می دهد. در دانشگاه Adıyaman رشته های تحصیلی مختلف در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری تدریس می شوند.
برخی از برنامه های تحصیلی این دانشگاه عبارتند از :
باستان شناسی ، زیست شناسی ، دندانپزشکی ، مامایی ، داروسازی ، مهندسی برق و الکترونیک ، مهندسی غذا ، پرستاری ، اقتصاد ، آموزش ریاضی ابتدایی ، آموزش علوم طبیعی ، آموزش زبان عربی ، زبان و ادبیات انگلیسی ، مهندسی ساختمان ، علوم اسلامی ، مدیریت ، مهندسی مکانیک ، ریاضیات ، آموزش پیش دبستانی ، راهنمایی و مشاوره روانشناسی ، تاریخ هنر ، آموزش علوم اجتماعی ، جامعه شناسی ، تاریخ ، مهندسی نساجی ، پزشکی ، راهنمای گردشگری ، زبان و ادبیات ترکی ، آموزش زبان ترکی ، مهندسی کشاورزی و …
دپارتمان های آکادمیک دانشگاه Adıyaman به شرح ذیل می باشند :
دانشکده ها ، مدارس ، مدارس حرفه ای :
دانشکده هنر و علوم
دانشکده دندانپزشکی
دانشکده هنرهای زیبا
دانشکده مهندسی
دانشکده داروسازی
دانشکده اقتصاد و علوم اداری
دانشکده معماری
دانشکده تکنولوژی
مدرسه پزشکی
مدرسه گردشگری و مدیریت هتل
مدرسه علوم بهداشتی
مدرسه زبان های خارجی
مدرسه خدمات بهداشتی
کالج آموزشی
مدرسه حرفه ای Kahta
مدرسه حرفه ای Gölbaşı
مدرسه حرفه ای Adıyaman
مدرسه حرفه ای Besni
کنسرواتوار دولتی
مؤسسات :
مؤسسه علوم اجتماعی
مؤسسه علوم بهداشتی
مؤسسه علوم
مراکز تحقیقاتی و سایر واحد ها :
واحد تحقیقات علمی
مرکز آموزش های مستمر
دپارتمان تاریخ جمهوری ترکیه
دپارتمان زبان های خارجی
دپارتمان زبان ترکی و …
رنکینگ دانشگاه Adıyaman
دانشگاه Adıyaman ، در میان بهترین دانشگاه های جهان رتبه 5755 را به خود اختصاص داده و در میان بهترین دانشگاه های ترکیه هم دارای رتبه 105 می باشد.

به بحث بپیوندید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه